Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2021, 17:23

Wkrótce beta-testy Dragon Ball: The Breakers; zobacz materiał z rozgrywki

Firma Bandai Namco szykuje zamknięte beta-testy Dragon Ball: The Breakers. Nowy zwiastun zdradza datę tychże oraz omawia rozgrywkę.

Nie będziemy długo czekać na możliwość sprawdzenia nowej gry o Smoczych Kulach. Firma Bandai Namco zapowiedziała zamknięte testy Dragon Ball: The Breakers i udostępniła kolejny zwiastun produkcji.

Beta potrwa tylko od 3 do 4 grudnia w ramach czterech sesji: w piątek od 3:00 do 7:00, od 13:00 do 17:00 i od 19:00 do 23:00 oraz w sobotę w godzinach 3:00-7:00 (podajemy według czasu polskiego). Aby mieć szansę na udział w testach, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie gry.

Jednakże nowy zwiastun bynajmniej nie skupia sie wyłącznie na zapowiedzi testów. Materiał to także omówienie rozgrywki w Dragon Ball: The Breakers. O tej dowiedzieliśmy się sporo już z poprzedniego trailera, ale teraz wyjaśniono kilka kwestii, w tym warunki zwycięstwa ocalałych.

Zgodnie z konwencją znaną z m.in. Dead by Daylight, gracze będą musieli ujść z życiem ze starcia z potężnym wrogiem (kierowanym przez innego uczestnika rozgrywki). W tym celu będą musieli odnaleźć ukryte na mapie klucze, które pozwolą im spróbować aktywować maszynę będącą jedyną szansą na ucieczkę z temporalnej anomalii, gdzie toczy się walka.

Wkrótce beta-testy Dragon Ball: The Breakers; zobacz materiał z rozgrywki - ilustracja #1
Smocze Kule pozwolą wezwać smoka Shenrona. Niestety, życzenie „zabierz mnie stąd” nie będzie opcją.

„Spróbować”, bo urządzenie będzie potrzebowało czasu na uruchomienie, co umożliwi złoczyńcy jego zniszczenie. Im więcej kluczy zbiorą ocalali, tym mniej czasu zajmie aktywacja systemów. W przypadku niepowodzenia będzie też możliwe wezwanie awaryjnego jednoosobowego wehikułu czasu (aczkolwiek tylko raz i jednego w tym samym czasie na cały zespół). Ponadto pojawi się opcja tymczasowej przemiany w Son Goku, Piccolo i innych bohaterów Dragon Balla i bezpośredniej walki z najeźdźcą. Nie liczcie jednak, że pozwoli to na jego łatwe pokonanie.

Zwiastun zdradza też obecność postaci niezależnych na mapach, aktywnych i pasywnych zdolności najeźdźców (w tym specjalnych mocy i innych bonusów dostępnych po kolejnych ewolucjach) i ocalałych, przedmiotów (w tym tytułowych Smoczych Kul) czy systemu komunikacji. Jak będzie to działać w praktyce, przekonamy się w przyszłym tygodniu.

Dragon Ball: The Breakers zadebiutuje w przyszłym roku. Tytuł zobaczymy na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.