Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2019, 16:02

autor: Frozen

Dragon Ball Super: Broly z fantastycznym otwarciem w amerykańskich kinach

Film animowany Dragon Ball Super: Broly w dniu amerykańskiej premiery przyniósł ponad 5 milionów dolarów zysku. Anime zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych miesiąc po kinowym debiucie w Japonii.

W nowym filmie Goku i Vegeta muszą stawić czoła Broly'emu. - Dragon Ball Super: Broly z fantastycznym otwarciem w amerykańskich kinach - wiadomość - 2019-01-17
W nowym filmie Goku i Vegeta muszą stawić czoła Broly'emu.

Serwis Deadline donosi, że pełnometrażowe anime Dragon Ball Super: Broly cieszy się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Według szacunków, produkcja wygenerowała w dniu otwarcia w USA ponad 5 milionów dolarów. Dla porównania, poprzedni film z serii zatytułowany Dragon Ball Z: Resurrection 'F' w analogicznym okresie przyniósł 1,97 miliona dolarów zysku. Według amerykańskiego dystrybutora, firmy Funimation, Dragon Ball Super: Broly jest pierwszym w historii anime wyświetlanym w Stanach Zjednoczonych w kinach IMAX. Szacuje się, że film w ciągu pierwszego tygodnia od premiery może wygenerować nawet 11 milionów dolarów.

Japońska premiera Dragon Ball Super: Broly miała miejsce 14 grudnia 2018 roku. W ciągu pierwszych trzech dni sprzedano ponad 820 tysięcy biletów, co przełożyło się na 1,05 miliarda jenów zysku (około 36,3 miliona złotych).

Dragon Ball Super: Broly to dwudziesty film kinowy z serii Dragon Ball i jednocześnie pierwszy z podserii Super. Produkcja skupia się na postaci Saiyanina Broly'ego, tym samym oficjalnie włączając go do kanonu serii (chociaż bohater istnieje od 1993 roku, do tej pory pojawiał się wyłącznie w dziełach niekanonicznych). Za scenariusz filmu i projekty postaci odpowiada twórca serii Akira Toriyama, a reżyserem produkcji jest Tatsuya Nagamine (One Piece Film Z).

Seria Dragon Ball przeżywa obecnie renesans. Dragon Ball FighterZ cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników bijatyk, dopiero co zapowiedziano nowe RPG akcji, a serial animowany Dragon Ball (pod postacią najnowszej serii Dragon Ball Super) po wielu latach przerwy powrócił do polskiej telewizji za sprawą stacji Polsat Games.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.