Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2015, 12:55

autor: Draug

Dragon Age: Inkwizycja – udostępniono piąty patch

Studio BioWare udostępniło piątą aktualizację do gry Dragon Age: Inkwizycja. Patch 1.06 wprowadza przede wszystkim skrzynię do przechowywania ekwipunku i opcję zmieniania wyglądu przedmiotów, a także rozwiązuje szereg problemów technicznych. Zabrakło w nim jednak Czarnego Emporium. Oprócz tego rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do testów kolejnej łatki.

Po nieco ponad dwóch tygodniach od zapowiedzi, studio BioWare wypuściło piątą łatkę do gry Dragon Age: Inkwizycja – największą spośród wszystkich dotychczasowych. Patch oznaczony numerem 1.06 oferuje przede wszystkim dodatkowe funkcje w rozgrywce, których brakowało w dniu premiery. Mowa tu o skrzyni do przechowywania ekwipunku, a także dodatkowej opcji rzemiosła, pozwalającej przefarbować swoje wyposażenie (przy użyciu tych samych materiałów rzemieślniczych, które stosujemy do tworzenia przedmiotów). Z obu tych funkcjonalności możemy skorzystać w podziemiach Podniebnej Twierdzy – w tym samym miejscu, gdzie pracują nasi kowale. Niemniej, zabrakło obiecanego sklepu o nazwie Czarne Emporium – pod wpływem komentarzy ze strony testerów twórcy uznali, że muszą jeszcze nad nim popracować.

Wygląd znalezionego wdzianka nie pasuje Wam do rękojeści miecza? Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić kolorystykę swojego ekwipunku. - Dragon Age: Inkwizycja – udostępniono piąty patch - wiadomość - 2015-03-04
Wygląd znalezionego wdzianka nie pasuje Wam do rękojeści miecza? Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić kolorystykę swojego ekwipunku.

Nie zabrakło także zmian natury technicznej. Między innymi dodano opcję modyfikowania rozmiaru napisów i funkcję autoataku, poprawiono sztuczną inteligencję wojowników w taki sposób, by nie chybiali celów, korzystając z umiejętności Szarżujący Byk, wzmocniono stabilność programu i wyeliminowano rozmaite bugi (w tym dźwiękowe). Oprócz tego w wersji pecetowej twórcy wprowadzili opcję obracania kamery ruchami myszy w trybie TPP, ale wymaga ona jeszcze dopracowania. Z pełną listą poprawek zapoznacie się w tym miejscu.

Oprócz tego rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do beta testów szóstej aktualizacji do omawianego tytułu. Twórcy nie zdradzają, czego możemy się po niej spodziewać, ale niemal pewnym jest dopracowywanie Czarnego Emporium i kontrolowania kamery myszką na pecetach. Jeśli chcecie pomóc przy opracowywaniu łatki, zgłoście się przez usługę Dragon Age Keep.