Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2015, 12:55

Dragon Age: Inkwizycja – udostępniono piąty patch

Studio BioWare udostępniło piątą aktualizację do gry Dragon Age: Inkwizycja. Patch 1.06 wprowadza przede wszystkim skrzynię do przechowywania ekwipunku i opcję zmieniania wyglądu przedmiotów, a także rozwiązuje szereg problemów technicznych. Zabrakło w nim jednak Czarnego Emporium. Oprócz tego rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do testów kolejnej łatki.

Po nieco ponad dwóch tygodniach od zapowiedzi, studio BioWare wypuściło piątą łatkę do gry Dragon Age: Inkwizycja – największą spośród wszystkich dotychczasowych. Patch oznaczony numerem 1.06 oferuje przede wszystkim dodatkowe funkcje w rozgrywce, których brakowało w dniu premiery. Mowa tu o skrzyni do przechowywania ekwipunku, a także dodatkowej opcji rzemiosła, pozwalającej przefarbować swoje wyposażenie (przy użyciu tych samych materiałów rzemieślniczych, które stosujemy do tworzenia przedmiotów). Z obu tych funkcjonalności możemy skorzystać w podziemiach Podniebnej Twierdzy – w tym samym miejscu, gdzie pracują nasi kowale. Niemniej, zabrakło obiecanego sklepu o nazwie Czarne Emporium – pod wpływem komentarzy ze strony testerów twórcy uznali, że muszą jeszcze nad nim popracować.

Wygląd znalezionego wdzianka nie pasuje Wam do rękojeści miecza? Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić kolorystykę swojego ekwipunku. - Dragon Age: Inkwizycja – udostępniono piąty patch - wiadomość - 2015-03-04
Wygląd znalezionego wdzianka nie pasuje Wam do rękojeści miecza? Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić kolorystykę swojego ekwipunku.

Nie zabrakło także zmian natury technicznej. Między innymi dodano opcję modyfikowania rozmiaru napisów i funkcję autoataku, poprawiono sztuczną inteligencję wojowników w taki sposób, by nie chybiali celów, korzystając z umiejętności Szarżujący Byk, wzmocniono stabilność programu i wyeliminowano rozmaite bugi (w tym dźwiękowe). Oprócz tego w wersji pecetowej twórcy wprowadzili opcję obracania kamery ruchami myszy w trybie TPP, ale wymaga ona jeszcze dopracowania. Z pełną listą poprawek zapoznacie się w tym miejscu.

Oprócz tego rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do beta testów szóstej aktualizacji do omawianego tytułu. Twórcy nie zdradzają, czego możemy się po niej spodziewać, ale niemal pewnym jest dopracowywanie Czarnego Emporium i kontrolowania kamery myszką na pecetach. Jeśli chcecie pomóc przy opracowywaniu łatki, zgłoście się przez usługę Dragon Age Keep.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej