Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 sierpnia 2015, 13:05

Down the Mountain - zabawna zręcznościówka wreszcie także na Androidzie

W usłudze Google Play zadebiutowała androidowa wersja Down the Mountain, czyli gry zręcznościowo-logicznej, w której naszym zadaniem jest schodzenie z niekończącej się góry.

Użytkownicy systemu iOS już od miesiąca cieszą się Down the Mountain, czyli jedną z najciekawszych gier zręcznościowo-logicznych tego roku. Teraz do zabawy wreszcie mogą dołączyć mogą posiadacze urządzeń z Androidem, gdyż ich wersja właśnie zadebiutowała w usłudze Google Play.

Podobnie jak w przypadku pierwowzoru na iOS, gra na Androidzie korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Na razie twórcy nie mają planów przeniesienia swojej produkcji na inne systemy i platformy.

W grze naszym zadaniem jest schodzenie z potężnej góry zbudowanej z kwadratowych klocków. Tak naprawdę nie mamy szansy na zrealizowanie tego celu do końca, gdyż góra jest nieskończenie wysoka i jej kolejne fragmenty generowane są losowo. Prędzej czy później każdy, nawet najbardziej uzdolniony użytkownik, popełnia o jeden błąd za dużo i jego postać kończy żywot na stoku. Tak naprawdę w całej zabawie chodzi więc o pokonanie jak najdłuższego dystansu, a motywację do kolejnych prób napędza chęć pobicia rekordów własnych lub tych wypracowanych przez innych graczy, które możemy podejrzeć dzięki stale uaktualnianym sieciowym rankingom.

Sterowanie w grze jest banalnie proste. Dotykając lewej strony ekranu powodujemy skok w lewo, a dotknięcie prawej strony aktywuje skok w prawo. W ten sposób przemieszczamy się pomiędzy klockami oraz w dół. Ograniczenie interfejsu tylko do tych dwóch ruchów sprawia także, że posunięcia trzeba planować z dużym wyprzedzeniem, gdyż często nie mamy przestrzeni na zawrócenie i naprawienie błędów.

Zabawę urozmaica różnorodny charakter klocków wchodzących w skład górki. Niektóre z nich są standardowymi blokami, ale inne potrafią kryć pułapki, np. rwący strumień wody, który zmyje nas w dół, albo ładunek wybuchowy eksplodujący kilka sekund po aktywacji. Ponadto nie tylko my schodzimy ze stoku. Obok nas potrafią także podróżować zwierzęta oraz samochody i konieczne jest unikanie zderzenia z nimi.

Gra pozwala pokierować kilkudziesięcioma postaciami, ale różnice między nimi są głównie kosmetyczne. Początkowo mamy dostęp tylko do kilku, a możliwość wybrania pozostałych trzeba odblokować w trakcie rozgrywki. Ponadto zabawę uatrakcyjnia system misji, w ramach którego podczas zabawy otrzymujemy konkretne zadania do wypełnienia.