Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2013, 06:17

autor: moir

Dota 2 – relacja z finałów turnieju The International [AKTUALIZACJA]

Największy na świecie turniej Doty 2, organizowany przez firmę Valve The International, wchodzi w finałową fazę rozgrywek. Od środy 7 sierpnia, aż do niedzieli 11 sierpnia 16 najlepszych zespołów z całego świata stanie do walki, której stawką jest pula nagród wynosząca przeszło 2,8 miliona dolarów. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z zawodów.

Niniejsza wiadomość będzie na bieżąco aktualizowana wraz z postępem finałowych rozgrywek. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.

Dzień 5 rozgrywek – 11 sierpnia

00:58 – znamy drugiego finalistę trzeciej edycji turnieju The International. Ukraiński zespół Na’Vi po raz kolejny stanie przed szansą zdobycia głównej nagrody.

01:20 – czekamy na rozpoczęcie meczu finałowego, w między czasie realizatorzy z Valve raczą nas pokazem największych smaczków zawodów.

01:40 – obie drużyny są już na miejscu, zaraz rozpocznie się procesu wyboru postaci.

01:55 – wybór bohaterów zakończony. Po stronie Na’Vi zobaczymy: Batrider, Visage, Venomancer, Vengeful Spirit i Bounty Hunter. Alliance wybrało: Clockwerka, Enchantress, Gyrocopter, Io oraz Nature’s Prophet.

02:02 – po drobnych problemach technicznych rozpoczynamy pierwszy z finałowych meczów.

02:221-0 dla Alliance. Nieco ponad 15 minut potrzebowali gracze Alliance by zdobyć pierwszy punkt w finałowej rozgrywce.

02:41 – czas na kolejną rundę. Po stronie Alliance zobaczymy: Visage, Nature’s Prophet, Venomancer, Spectre, Beastmaster. Skład Na’Vi: Io, Batrider, Alchemist, Bounty Hunter, Enigma.

03:07 remis. W drugiej rundzie meczu finałowego Na’Vi totalnie zdominowało swoich przeciwników.

03:22 – rozpoczynamy trzecie starcie. Tym razem Alliance zdecydowało się sięgnąć po: Batrider, Lone Druid, Mirana, Ogre Magi, Lina. Natomiast Na’Vi postawiło na: Io, Alchemist, Visage, Razor oraz Rubick.

04:12 2-1 dla Na’Vi. Nasi wschodni sąsiedzi, po bardzo wyrównanej grze, ponownie pokonali szwedzki zespół. Już tylko 1 zwycięska runda dzieli ich od głównej wygranej.

04:31 – być może to już ostatnie starcie. Alliance wybrało: Io, Nature’s Prophet, Gyrocopter, Crystal Maiden oraz Night Stalker. Na’Vi zdecydowało się zagrać: Batrider, Alchemist, Puck, Rubick i Bane.

05:10kolejny remis. Przed nami już na pewno ostatnia gra turnieju.

05:26 – poznaliśmy składy, którymi drużyny posłużą się podczas finałowego pojedynku. Na’Vi: Batrider, Alchemist, Rubick, Enigma oraz Templar Assasin. Alliance: Io, Nature’s Prophet, Crystal Maiden, Puck i Chaos Knight.

06:13zwycięzcą turnieju zostaje szwedzki zespół Alliance. Wyjadą oni z Seattle bogatsi o bagatela 1,4 miliona dolarów. Na’Vi ponownie musi zadowolić się drugim miejscem i 600 tysiącami dolarów nagrody.

Ostatni dzień zmagań rozpocznie się od ostatniego meczu drabinki przegranych, w którym zobaczymy ukraińskie Na’Vi naprzeciw malezyjskiego Orange. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z niepokonanym dotąd (z wyjątkiem jeden rundy) Alliance. Finał rozgrywany będzie w systemie do trzech wygranych.

 1. Na’Vi 2 – 1 Orange
 2. Alliance 3 – 2 Na’Vi

Przypominamy także o odbywającej się dziś imprezie organizowanej przez duet Eye of Roshan. Z pewnością taka inicjatywa zainteresuje wszystkich fanów Doty 2 z Katowic i okolicy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu. Serdecznie zapraszamy.

Dzień 4 rozgrywek – 10 sierpnia

Rozgrywane dziś mecze to już niemal ostatni etap trzeciej edycji turnieju The International. W odróżnieniu od poprzednich faz, tym razem wieczór rozpoczniemy od starć w ramach drabinki przegranych. Chińskie DK na czele z BurNIngiem stanie naprzeciw Orange, zaś iG podejmie TongFu w bratobójczej walce.

Następnie czeka nas pojedynek pomiędzy niepokonanym do wczoraj Alliance (które straciło jedną rundę na rzecz DK) oraz Na’Vi, które ze stylem przeszło przez ostatni etap rozgrywek za sprawą Pudge’a w wykonaniu Dendiego. W wyniku tego meczu poznamy pierwszego finalistę turnieju, który stanie do walki o 1,3 miliona dolarów.

Na koniec dnia wszyscy fani obecni na terenie Benaroya Hall zostaną uraczeni pierwszym pokazem filmu Free To Play, opowiadającego o zawodowych graczach Doty 2. Na ekranie zobaczymy m.in. Dendiego, hyhy’ego oraz Fear’a.

 1. DK 0 – 2 Orange
 2. TongFu 2 – 0 iG
 3. Na’Vi 0 – 2 Alliance
 4. TongFu 1 – 2 Orange

Z turnieju odpadł zespół TongFu oraz ubiegłoroczni mistrzowie – Invictus Gaming. Pozostali, tj. Na’Vi, Orange oraz Alliance, mają już zapewnione miejsca na podium.

Dzien 3 rozgrywek – 9 sierpnia

W ten piątkowy wieczór czekają na nas już niemal ostatnie mecze drabinki wygranych – zespoły, które odniosą w nich zwycięstwo staną do walki o ścisły finał turnieju. Niepokonany do tej pory szwedzki zespół Alliance zmierzy się z niespodzianką turnieju, czyli chińską drużyną DK, która w swoim wczorajszym meczu pokonała ubiegłorocznych mistrzów – Invictus Gaming. Drugie starcie rozegra się pomiędzy Na’Vi oraz TongFu. Faworytami tego spotkania są niewątpliwie Ukraińcy, którzy od lat już prezentują stabilną formę i niezwykle wysoki poziom gry.

W drabince przegranych zobaczymy natomiast malezyjskie Orange, które zmierzy się z dywizją Doty 2 drużyny Fnatic oraz amerykański Team Liquid, przed którym bardzo trudne wyzwanie, bowiem zespół Invictus Gaming z pewnością nie pozwoli tak wcześnie wyeliminować się z zawodów.

 1. Alliance 2 – 1 DK
 2. Na’Vi 2 – 1 TongFu
 3. Orange 1 – 0 Fnatic
 4. Liquid 0 – 1 iG
 5. DK 1 – 0 Orange
 6. iG 1 – 0 TongFu

Z turnieju odpadły następujące drużyny: Fnatic, Team Liquid, Orange oraz TongFu.

Dzień 2 rozgrywek – 8 sierpnia

Tuż po 21:00 szwedzka drużyna Alliance, typowani przez wielu na absolutnych faworytów turnieju, zmierzy się z chińskim zespołem LGD. Drugim w kolejności będzie starcie dwóch chińskich drużyn – DK oraz warte 6 milionów dolarów Invictus Gaming.

W meczech ostatniej szansy zagrają natomiast amerykański Team Liquid z malezyjskim Invasion MUFC oraz pochodzący z Singapuru Team Zenith i rosyjskie Virtus.Pro. Na samym końcu rozgrywek czeka nas jeszcze jedna atrakcja – finał turnieju 1 na 1, w którym zobaczymy iceiceice (Team Zenith) kontra Mushi (Orange).

 1. Alliance 2 – 0 LGD
 2. DK 2 – 1 iG
 3. Liquid 1 – 0 iNv.MUFC
 4. Zenith 1 – 0 VP
 5. LGD 0 – 1 Liquid
 6. Zenith 0 – 1 iG
 7. iceiceice 2 – 0 Mushi

Tym razem z trzecią odsłoną turnieju musiały rozstać się następującego zespoły: LGD, Virtus.Pro, Team Zenith, Invasion MUFC.

Dzień 1 rozgrywek – 7 sierpnia

Dziś wieczór zobaczymy w akcji m.in. mistrzów pierwszej oraz wicemistrzów drugiej edycji turnieju The International – ukraiński zespół Natus Vincere. Zmierzą się oni z malezyjskim Orange w pierwszym meczu drabinki zwycięzców. W drugim pojedynku naprzeciw siebie staną chiński zespół TongFu oraz jedna z najpopularniejszych drużyn esportowych na świecie – Fnatic. W obu przypadkach gry toczą się do dwóch zwycięstw.

Zwieńczeniem wieczoru będą dwa mecze rozgrywane w ramach drabinki przegranych. Panuje tu zasada nagłej śmierci – przegrana oznacza pożegnanie z turniejem i marzeniami o głównej nagrodzie. Team Dignitas w starciu o wszystko zmierzy się z Rattlesnake, zaś LGD.int stanie przeciwko mousesports.

 1. Na’Vi 2 – 1 Orange
 2. TongFu 2 – 0 Fnatic
 3. dignitas 1 – 0 Rsnake
 4. LGD.int 1 – 0 mouz
 5. dignitas 0 – 1 Orange
 6. Fnatic 1 – 0 LGD.int

Tym samym z tegoroczną edycją turnieju pożegnały się cztery drużyny: mousesports, LGD.int, Rattlesnake oraz dignitas.

The International 2013 - relacja

Jak informowaliśmy ostatnio, rozgrywki w ramach największego turnieju Dota 2, The International, ruszyły pełną parą w ubiegły piątek. Mecze eliminacyjne zostały już zakończone, zaś począwszy od dziś zawody wchodzą w finałową fazę. Wspólnie z komentatorami z Eye of Roshan będziemy relacjonować dla was wszystkie pozostałe pojedynki, aż do wielkiego rozstrzygnięcia.

16 drużyn zostało podzielonych, na podstawie rezultatów osiągniętych podczas eliminacji, na dwie drabinki – zwycięzców oraz przegranych. System przyjęty przez organizatorów turnieju, firmę Valve, jest bardzo prosty – jeśli dany zespół przegra mecz w ramach drabinki zwycięzców, to spada do drabinki przegranych, gdzie w dalszym ciągu może walczyć o wejście do wielkiego finału. Niestety, porażka w ramach dolnej drabinki oznacza definitywny koniec i pożegnanie z turniejem. Poniżej prezentujemy początkowy rozkład rozgrywek.

Drabinka wygranych. - Dota 2 – relacja z finałów turnieju The International [AKTUALIZACJA] - wiadomość - 2013-08-12
Drabinka wygranych.
Drabinka przegranych. - Dota 2 – relacja z finałów turnieju The International [AKTUALIZACJA] - wiadomość - 2013-08-12
Drabinka przegranych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia naszej relacji i livestreamu prowadzonego przez duet Eye of Roshan. Jednocześnie przypominamy o możliwości oglądania rozgrywanych meczów za pomocą wbudowanego w klient gry systemu powtórek oraz na oficjalnej stronie gry. Pojedynki toczone będą codziennie od godziny 21:00 do ok. 8:00.

 1. Oficjalna strona internetowa turnieju The International