Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 lipca 2015, 12:05

autor: Jiker

Don't Starve - premiera edycji mobilnej już wkrótce?

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce doczekamy się debiutu mobilnej odsłony gry survivalowej Don't Starve. Sugeruje to krótkie nagranie wideo, opublikowane przez studio Klei Entertainment w serwisie Instagram.

Studio Klei Entertainment, znane z takich niezależnych hitów jak Shank i Mark of the Ninja, zamieściło na Instagramie krótkie, ale wiele mówiące nagranie. Prezentuje ono w akcji mobilną odsłonę Don’t Starve – survivalowej gry przygodowej, wydanej oryginalnie w 2013 roku na komputery osobiste (edycje na konsole Sony debiutowały w 2014 roku, natomiast odsłona na Wii U pojawiła się na przełomie maja i czerwca tego roku).

Materiał ukazuje menu główne, dostosowane do obsługi za pomocą urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy. Niestety, nie towarzyszą mu żadne dodatkowe informacje, takie jak choćby przybliżony termin premiery. Można się jednak spodziewać, że nastąpi on wcześniej niż później – w innym wypadku publikowanie nagrań tego typu raczej nie miałoby sensu.

Z informacji, jakimi przedstawiciele Klei Entertainment podzielili się z dziennikarzami pół roku temu wynika, że Don’t Starve: Pocket Edition ma największe szanse pojawić się na smartfonach i tabletach działających na systemach Android oraz iOS. Niewykluczone jednak, że gra zostanie również przygotowana w wersji dla Windows Phone. Wszystkie te dywagacje zostaną zweryfikowane w przyszłości – mamy nadzieję, że niezbyt odległej.

W Don’t Starve wcielamy się w naukowca Wilsona, który w wyniku działań demona trafia do dziczy i musi wykorzystać swoją wiedzę oraz umiejętności, aby przetrwać w nieprzyjaznym środowisku i odnaleźć sposób na powrót do domu. Survival w wydaniu Klei Entertainment okazał się na tyle wciągający, że gra doczekała się dodatku Reign of Giants, wprowadzającego nowych bohaterów, przeciwników i dodatkowe pory roku (wiosna/jesień). Twórcy cały czas pracują też nad multiplayerowym rozszerzeniem Together, znajdującym się od pewnego czasu we Wczesnym Dostępie Steam. Obecnie nie wiemy, jaką zawartość zaoferuje mobilna odsłona marki.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Don't Starve: Pocket Edition

Don't Starve: Pocket Edition