Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2016, 17:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dodatek Further Adventures in Finance and Felony do GTA Online już dostępny

Grand Theft Auto Online, czyli moduł sieciowy gry Grand Theft Auto V, doczekał się aktualizacji z nowym dodatkiem. Further Adventures in Finance and Felony pozwala wcielić się w dyrektora generalnego organizacji przestępczej.

Pod koniec maja studio Rockstar ujawniło, że 7 czerwca Grand Theft Auto Online (moduł sieciowy gry Grand Theft Auto V) doczeka się największego jak do tej pory rozszerzenia, zatytułowanego Further Adventures in Finance and Felony. Deweloper słowa dotrzymał i kilka godzin temu udostępnił rzeczony dodatek na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Przy okazji wyjaśniono, co tak naprawdę wprowadzono wraz z DLC. Jak informowaliśmy wcześniej, wcielamy się w nim w CEO (Chief Executive Officer – dyrektor generalny) organizacji przestępczej. Jak przystało na szefa szefów, imperium zarządzamy z ekskluzywnego apartamentu biurowego, który otrzymujemy w zestawie z asystentem, lądowiskiem dla helikopterów, salą konferencyjną, a nawet schowkiem na broń. Z niego też korzystamy z sieci SecuroServ Special Cargo Network, służącej do inwestowania w magazyny i cenne produkty.

Further Adventures in Finance and Felony w skrócie:
  • najnowszy dodatek do Grand Theft Auto Online;
  • pozwala wcielić się w dyrektora generalnego organizacji przestępczej;
  • dostępny jest za darmo na PC, XOne i PS4.

Zabawa w ogólnych założeniach koncentruje się na kupowaniu towaru i sprzedawaniu go z zyskiem. W praktyce jednak sprowadza się do wykonywania misji podzielonych na trzy stopnie trudności, ustalane w zależności od tego, w ile towaru zamierzamy się zaopatrzyć i jak duże ryzyko jesteśmy skłonni podjąć. Wiadomo – im trudniejsze zlecenie, tym większa nagroda.

Wspomniane wcześniej magazyny są o tyle ważne, że służą oczywiście do przechowywania naszych skarbów. Problem w tym, że mają one ograniczoną pojemność i jeżeli będziemy trzymać w nich za dużo rzeczy, to z pewnością nie ukryjemy ich zbyt długo przed konkurencją. W takim przypadku trzeba będzie walczyć w obronie swojego towaru. Oprócz tego na VIP-ów czekają nowe zadania i wyzwania, w tym Headhunter (eliminowanie celów w wyznaczonym czasie) czy też Haulage (dostarczenie towaru do nowego właściciela).

Further Adventures in Finance and Felony – fuchę na stanowisku dyrektora generalnego czas zacząć.
Further Adventures in Finance and Felony – fuchę na stanowisku dyrektora generalnego czas zacząć.

Naturalnie wraz z Further Adventures in Finance and Felony pojawiły się też kolejne pojazdy – od sportowych Pegassi Reaper, Vapid FMJ, Grotti Bestia GTS i Enus Windsor Drop po luksusowe Buckingham Nimbus oraz Volatus. Nie zabrakło także dodatkowych ciuchów i usprawnień broni.

Krótko pisząc, fani GTA Online raczej nie mają co narzekać na brak zawartości. Ponadto z okazji wypuszczenia najnowszego dodatku, deweloper zorganizował specjalne wydarzenie, które trwa od dziś do 13 czerwca. Za samo zalogowanie się do gry otrzymacie nowe ubrania, 25% zniżkę na Buzzard Attack Chopper z Warstock Cache & Carry, taki sam rabat na zakupy w Ammu-Nation oraz dostęp do usług Lester and Merryweather Security.

Dodatek Further Adventures in Finance and Felony do GTA Online już dostępny - ilustracja #3