Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2018, 18:40

autor: Vergil

Do gry Just Cause 4 mogą trafić mikrotransakcje

Według organizacji ESRB w Just Cause 4 gracze będą mieli możliwość zakupu wirtualnych dóbr za realną gotówkę. Niemniej, „in-game purchases” widoczne w opisie tej produkcji może odnosić się tak do mikrotransakcji, jak i do płatnych dodatków czy przepustki sezonowej.

ESRB, czyli organizacja zajmująca się przyznawaniem kategorii wiekowych grom, które trafiają do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, wzięła pod lupę Just Cause 4. Z opisu jego zawartości wynika, że oprócz oczywistych elementów pokroju krwi, przemocy czy przekleństw (stąd rating „M”), najnowsze dzieło zespołu Avalanche Studios może zawierać mikrotransakcje. Tak przynajmniej sugeruje informacja „in-game purchases”.

Warto jednak pamiętać, że wprowadzając ów symbol, ESRB zapowiadało, iż oznaczy w ten sposób wszytkie tytuły pozwalające na zakup wirtualnych dóbr za prawdziwe pieniądze. Niemniej, chodzi tu nie tylko o waluty premium, lootboksy czy skórki, lecz również bonusowe poziomy czy nawet przepustki sezonowe. O ile więc powyższa informacja może odnosić się do płatnych udogodnień, o tyle równie dobrze może oznaczać, że twórcy Just Cause 4 planują oddanie w ręce graczy płatnych rozszerzeń, które będzie można nabyć w ramach season passa.

Nawet jeśli do Just Cause 4 trafią mikrotransakcje, niszczycielskiego tornada raczej nie uda nam się udobruchać pieniędzmi. - Do Just Cause 4 mogą trafić mikrotransakcje - wiadomość - 2018-10-09
Nawet jeśli do Just Cause 4 trafią mikrotransakcje, niszczycielskiego tornada raczej nie uda nam się udobruchać pieniędzmi.

Z uwagi na fakt, że zespół Avalanche Studios, a także wydawca przygód Rico Rodrigueza, czyli firma Square Enix, nie zabrali (jeszcze?) oficjalnego głosu w tej sprawie, ostrzący sobie zęby na ten tytuł przeciwnicy mikropłatności wciąż mogą spać spokojnie; wszak jeszcze nic nie jest przesądzone. Poza tym, jak zwraca uwagę redakcja serwisu PCGamesN, przed premierą Just Cause 3 deweloperzy zarzekali się, że mikropłatności nie pojawią się w owej produkcji i słowa dotrzymali. Gdyby więc mieli zmienić zdanie przy okazji „czwórki”, byłby to dziwny ruch z ich strony.

A co, jeśli mikrotransakcje w istocie zawitają do Just Cause 4? Cóż, w grze najpewniej znajdzie się system progresji, dzięki któremu Rico z czasem stanie się chodzącą maszyną do siania pożogi. W związku z tym za prawdziwe pieniądze gracze prawdopodobnie mogliby nie tylko kupować bohaterowi nowe ubrania czy skórki na broń, lecz także nieco przyspieszyć proces rozwoju jego możliwości bojowych.

Just Cause 4 trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One 4 grudnia (w Polsce tytuł doczeka się kinowej lokalizacji). Zapewne im bliżej do premiery tej produkcji, tym więcej ciekawych informacji na jej temat będzie wychodzić światło dzienne. W najbliższych miesiącach powinniśmy więc poznać prawdę w kwestii tego, w jakim celu przyjdzie nam sięgnąć do portfela w trakcie zabawy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Just Cause 4
  2. Opis Just Cause 4 na stronie internetowej organizacji ESRB
  3. Just Cause 4 – zwariowany sandbox z... fatalną pogodą