Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2018, 15:52

autor: Aquma

Borderlands 2 zmierza na PlayStation VR

Firma Gearbox Software zapowiedziała Borderlands 2 VR – konwersję tytułu z 2012 roku, przygotowywaną z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Zwiedzimy świat Pandory z goglami PlayStation VR na głowie. - Borderlands 2 zmierza na PlayStation VR - wiadomość - 2018-10-09
Zwiedzimy świat Pandory z goglami PlayStation VR na głowie.

BORDERLANDS 2 VR W SKRÓCIE:

  1. konwersja gry Borderlands 2 z 2012 roku, przygotowana z myślą o goglach PlayStation VR;
  2. hybryda FPS-a i RPG-a, z olbrzymią dawką zawartości i przezabawnym światem, mieszającym klimaty science fiction i postapo;
  3. produkcja zaoferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza;
  4. Platformy: PS4 (gogle PlayStation VR)
  5. Data premiery: 14 grudnia 2018 r.

Borderlands 2, czyli stworzona przez studio Gearbox Software kontynuacja popularnej hybrydy strzelanki i RPG-a – doczeka się konwersji przygotowanej z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Zapowiedziana właśnie produkcja będzie nosiła tytuł Borderlands 2 VR i zadebiutuje na PlayStation 4 14 grudnia. Poniżej możecie zobaczyć jej pierwszy zwiastun.

Czego należy się spodziewać po nowym wydaniu zabawnego FPS-a? Gra będzie obsługiwała celowanie oraz uderzanie za pośrednictwem ruchów ciała (trailer sugeruje nawet, że będzie można strzelać z dwóch broni równocześnie) i umożliwi prowadzenie pojazdów z perspektywy pierwszej osoby. Otrzymamy też kilka dodatkowych umiejętności, takich jak spowolnienie czasu (nazwane tutaj BAMF – od Bad Ass Mega Fun) czy teleportacja (będzie jedynie dodatkiem, a nie – jak w przypadku wielu innych produkcji przygotowanych z myślą o VR – domyślnym trybem poruszania się, choć zapewne wiele zależy tu od wybranej metody sterowania). Odświeżeniu ulegną również drzewka rozwoju poszczególnych postaci.

Niestety, są i złe wieści: produkcja nie będzie posiadała znanego z oryginału, czteroosobowego trybu kooperacyjnego. W Borderlands 2 VR zagramy wyłącznie samotnie, a do naszej dyspozycji będzie tylko zawartość podstawki (bez postaci i dodatkowych zadań z DLC). Wygląda też na to, że tytuł nie otrzyma wsparcia dla udanego kontrolera PlayStation Aim, który zadebiutował jakiś czas temu wraz ze strzelanką Farpoint (a obecnie jest sprzedawany w pakietach z Bravo Team oraz Firewall Zero Hour) – produkcja umożliwi sterowanie z wykorzystaniem Dualshocka 4 lub dwóch kontrolerów Move.

Gra Borderlands 2 pierwotnie została wydana na PlayStation 3, Xboksie 360 i komputerach PC w 2012 roku (a dwa lata później zadebiutowała także na przenośnej PlayStation Vicie). Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony branżowych mediów (może się pochwalić średnią z recenzji w serwisie Metacritic na poziomie 89-91%, choć wspomniane wydanie na PSV zostało ocenione gorzej). U nas produkcja Gearbox Software otrzymała wysoką notę 9,5/10.

  1. Borderlands 2 VR – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach