Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2017, 11:53

autor: Aquma

Divinity: Original Sin II zaskoczy graczy „co najmniej jedną” dużą niespodzianką

Gra Divinity: Original Sin II będzie nadal rozwijana przez Larian Studios. Założyciel firmy Swen Vincke ma nadzieję, że produkcja zostanie w przyszłości wzbogacona również o scenariusze tworzone przez utalentowanych moderów.

Divinity Original Sin II to jedna z najbardziej udanych tegorocznych produkcji - Divinity: Original Sin II zaskoczy graczy „co najmniej jedną” dużą niespodzianką - wiadomość - 2017-10-10
Divinity Original Sin II to jedna z najbardziej udanych tegorocznych produkcji

Uwielbiany przez krytyków (średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie aż 94%!), najnowszy erpeg autorstwa Larian Studios – Divinity: Original Sin II – będzie dalej rozwijany w kolejnych miesiącach. Na razie twórcy intensywnie pracują nad aktualizacją poprawiającą znalezione po premierze bugi, jednak gdy już uda się z nimi uporać, zespół zajmie się czymś nowym. Czym? Tego na razie nie wiemy, ale ma to być coś dużego i zaskakującego.

Mamy w planie parę niespodzianek. Na razie siedzimy nad patchem, potem popracujemy trochę w ciszy, żeby zebrać to wszystko do kupy i wtedy… tak, sądzę, że będzie tutaj przynajmniej jedna, duża niespodzianka – stwierdza tajemniczo Swen Vincke w rozmowie z PC Gamerem.

Szef Larian Studios żywi też nadzieję, że Divinity: Original Sin II pójdzie w ślady m.in. utytułowanej serii Neverwinter Nights i przyciągnie uwagę moderów lubujących się w tworzeniu nowych opowieści. Jeszcze przed premierą twórcy gry zaprosili do siebie kilku autorów wyłonionych spośród osób najaktywniej wspierających modyfikacjami pierwszą część Divinity: Original Sin. Efekty ich tygodniowej pracy zrobiły na Larian Studios wrażenie.

Jeden z gości, którzy tutaj byli, przygotował Głośną Kryptę – 40-minutową przygodę. Mam nadzieję, że zobaczymy więcej podobnych rzeczy, bo naprawdę chciałbym przygód, w które możemy pograć w kooperacji, w przypadku których nie znam fabuły. To sprawiłoby mi ogromną radość – mówi Swen Vincke.

Wszystko wskazuje na to, że jest spora szansa na spełnienie marzenia założyciela Larian Studios. Już w tym momencie w Warsztacie Steam znaleźć można przeszło 700 różnorakich modyfikacji dla Divinity: Original Sin II. Biorąc pod uwagę wzbudzany przez grę powszechny zachwyt tak krytyków, jak i graczy oraz jej olbrzymi sukces komercyjny, pojawienie się coraz bardziej rozbudowanych scenariuszy jest prawdopodobnie wyłącznie kwestią czasu.

Jeśli wciąż nie jesteście pewni, czy Divinity: Original Sin II zasługuje na Waszą uwagę, zachęcamy do rzucenia okiem na zwiastun podsumowujący najważniejsze cechy gry.

  1. Divinity: Original Sin II – kompendium wiedzy
  2. Divinity: Original Sin II – recenzja
  3. Divinity: Original Sin II – poradnik