Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 09:18

autor: Góral

Divinity: Dragon Commander ukaże się w sierpniu

Wyczekiwana w niektórych kręgach gra Divinity: Dragon Commander zaliczy mały poślizg. Tytuł, wcześniej planowany na lipiec bieżącego roku, ukaże się na rynku 6 sierpnia.

Firma Larian Studios poinformowała, że data premiery gry Divinity: Dragon Commander została przesunięta na 6 sierpnia 2013 roku. W ramach zadośćuczynienia, wszystkie osoby, które zamówiły tytuł przed premierą w sklepie cyfrowej dystrybucji GOG.com, otrzymają za darmo grę Master of Magic.

Divinity: Dragon Commander - połączenie strategii, RPG i nie tylko. - Divinity: Dragon Commander ukaże się w sierpniu - wiadomość - 2013-06-13
Divinity: Dragon Commander - połączenie strategii, RPG i nie tylko.

Wybór Master of Magic umotywowany jest podobnymi mechanizmami rozgrywki – mieszanką strategii, RPG i taktycznej rozgrywki. Tytuł oryginalnie ukazał się w 1994 roku i można go oczywiście nabyć oddzielnie, w cenie 5,99 dolarów (około 20 zł) na GOG.com.

Divinity: Dragon Commander w sklepie spółki CDP.pl wyceniono na 39,99 dolarów (około 130 zł), jednak gra będzie normalnie dystrybuowana w Polsce, więc można się spodziewać nieco niższej ceny. Ujawniono również, że egzemplarze gry Divinity: Dragon Commander zakupione w normalnej, pudełkowej sprzedaży premiowane będą cyfrową edycją produkcji.

Produkcja zapowiada się bardzo ciekawie, będąc dziwnym, acz intrygującym połączeniem kilku gatunków. W marcu bieżącego roku khalosh stwierdził w swojej zapowiedzi, że: „Modularna konstrukcja fabuły wraz z ogromnym potencjałem, jaki daje połączenie planszówki, RTS-a i zręcznościówki, sprawia, że Divinity: Dragon Commander ma szanse zagościć na naszych dyskach na długie miesiące.” Wychodzi więc na to, że warto czekać.

Divinity: Dragon Commander ukaże się w sierpniu - ilustracja #3Larian Studios to belgijski deweloper gier wideo powstały w 1996 roku. Firma znana jest z serii Divinity, której pierwsza odsłona, Divine Divinity, zadebiutowała na rynku w 2002 roku. Divinity: Dragon Commander zapowiedziano w sierpniu 2011 roku. Podczas targów gamescom w zeszłym roku, świat obiegła wiadomość, że twórcy padli ofiarą kradzieży i stracili dwa komputery, na których zapisana była wczesna wersja produkcji. Nie wiemy czy udało się złapać złodziei.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Divinity: Dragon Commander

Divinity: Dragon Commander