Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2013, 11:15

autor: qjin

Divinity: Dragon Commander – ujawniono wymagania sprzętowe

W serwisie Steam udostępniono pełne wymagania sprzętowe gry Divinity: Dragon Commander. Produkcja Larian Studios zadebiutuje 6 sierpnia 2013 roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Ważną częścią rozgrywki będą rozmowy z NPC-ami i "erpegowe" wybory - Divinity: Dragon Commander – ujawniono wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-07-02
Ważną częścią rozgrywki będą rozmowy z NPC-ami i "erpegowe" wybory

Poznaliśmy minimalną oraz rekomendowaną konfigurację potrzebną do uruchomienia Divinity: Dragon Commander, nowej produkcji studia Larian (seria Divinity). Źródłem specyfikacji jest sklep cyfrowej dystrybucji Steam – grę bez problemu uruchomimy na systemie operacyjnym Windows XP, a do płynnej rozgrywki będziemy potrzebować przynajmniej dwurdzeniowego procesora, 2 GB RAM-u oraz kartę grafiki na poziomie Geforce’a 8800 GT lub Radeona HD 4850. Pełna rozpiska poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Core 2 Duo E6600 lub porównywalny
 • Pamięć operacyjna: 2 GB
 • Karta grafiki: 512 MB pamięci, kompatybilna z DirectX 9.0c (GeForce 8800 GT lub Radeon HD 4850)
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
 • Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: Windows XP (SP3)

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Core i5 2400
 • Pamięć operacyjna: 4 GB
 • Karta grafiki: 1 GB pamięci, kompatybilna z DirectX 9.0c (GeForce GTX 550 Ti lub Radeon HD seria 6xxx)
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c, wsparcie dla systemu 5.1
 • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: Windows 7 (SP1)

Ponadto do aktywacji gry będzie potrzebne jednorazowe połączenie z Internetem. W przypadku złożenia zamówienia przed premierą, m.in. na Steamie, gracze otrzymają dostęp do wersji beta oraz dodatkową zawartość (m.in. nową skórkę dla smoka czy ścieżkę dźwiękową w formie elektronicznej).

Divinity: Dragon Commander to ciekawe połączenie gry akcji i strategii, oferujące zarówno tryb solo, jak i wieloosobowy dla maksymalnie czterech graczy. Akcja tytułu została osadzona w znanym dla fanów serii uniwersum fantasy z nutką steampunku. Ponownie przyjdzie nam wcielić się w postać zdolną do przemiany w smoczą kreaturę. Gra rozegra się na trzech poziomach. Pierwsze dwa to doskonała możliwość wykazania się nieco taktycznym zmysłem na mapie strategicznej, niczym z serii Total War i Europa Universalis, czy w bazie wypadowej, gdzie również zaplanujemy swoje kolejne ruchy, rozmawiając z NPC-ami oraz decydując o istotnych przedsięwzięciach. Ostatnia faza rozgrywki to bitwy w różnych sceneriach, w których pokierujemy tytułowymi smokami (niczym w The I of the Dragon). Więcej przeczytacie w naszym artykule poświęconym tej intrygującej hybrydzie gatunkowej.

W bitwach będziemy siać postrach i zniszczenie smoczyskiem - Divinity: Dragon Commander – ujawniono wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-07-02
W bitwach będziemy siać postrach i zniszczenie smoczyskiem

Gra ukaże się 6 sierpnia na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Pecetowa wersja tytułu otrzyma polską kinową wersję językową (napisy).