Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2012, 11:39

Disney podobno wyda grę Iron Man 3 – stworzy ją wewnętrzne studio firmy

Firma Disney tworzy trzecią grę z serii Iron Man – takie niepotwierdzone informacje pojawiły się na łamach jednego z zachodnich serwisów. Produkcję przygotuje podobno wewnętrzne studio wydawcy.

Disney podobno wyda grę Iron Man 3 – stworzy ją wewnętrzne studio firmy - ilustracja #1

Disney Interactive podobno pracuje nad grą Iron Man 3, która miałaby pojawić się w przyszłym roku na premierę kolejnego filmu o tym bohaterze. Źródła serwisu LA Times donoszą, że wydawca zamierza przygotować produkcję w jednym ze swoich studiów. Dwie dotychczasowe odsłony serii wydała SEGA, ale najwyraźniej zrezygnowała z odnowienia licencji i prawa do tej marki Marvela wróciły do firmy Disney.

Poprzednie przygody Iron Mana, które dla SEGI przygotowało między innymi studio Secret Level, nie zebrały najlepszych ocen. Disney będzie miał więc sporo pracy, aby przekonać graczy do tej serii. Niestety, nie znamy szczegółów rzekomej gry. Trudno powiedzieć, czy wydawca zawierza inwestować w nią dużo pieniędzy, skoro jakiś czas temu postanowił odejść od ryzykownych projektów na rzecz mniejszych, ale dochodowych przedsięwzięć.

Sprawa trzeciej części Iron Man pojawiła się, kiedy redaktor wspomnianego serwisu próbował dowiedzieć się, czemu Disney nie ma w swoim katalogu gry na podstawie kasowego filmu The Avengers. Produkcję na tej licencji tworzy Ubisoft – gra nie jest jednak bezpośrednio powiązana z obrazek kinowym. Nad inną grą z tej serii pracowało THQ, które jedna wstrzymało projekt z powodu problemów finansowych. Disney mógł podjąć ten temat, ale nie zrobił tego.

  1. Oficjalna strona firmy Disney Interactive