Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2016, 10:50

Dishonored 2 - dwa nowe filmiki pokazują jedną misję z perspektywy Corvo i Emily

W sieci pojawiły się dwa nowe obszerne zapisy rozgrywki z gry Dishonored 2. Oba pokazują tę samą misję – jeden z perspektywy Corvo Attano, a drugi Emily Kaldwin. Na filmach obie postacie stosują mocno odmienne metody realizacji zadań.

Dishonored 2 zapowiada się na jedną z najlepszych premier końcówki tego roku, więc z dużym zainteresowaniem witamy wszystkie materiały video z tego projektu. Najnowsze stanowią zestaw dwóch obszernych zapisów rozgrywki pokazujących alternatywne metody przechodzenia misji toczącej się wewnątrz rezydencji patrolowanej przez mechanicznych strażników.

Filmy mają za zadanie zademonstrować swobodę, jaką otrzymają gracze w wyborze metod realizacji zadań. Pierwszy materiał pokazuje misję z perspektywy znanego z pierwszej części Corvo Attano i koncentruje się na brutalnych konfrontacjach. Natomiast w drugim możemy zobaczyć jak Emily Kaldwin stosuje taktykę skradankową, unikając wykrycia i po cichu eliminując cele.

Oczywiście, taki dobór filmików nie znaczy wcale, że każda z postaci zmuszona zostanie do stosowania jednego podejścia. Corvo doskonale poradzi sobie ze skradaniem, a Emily bez problemu będzie w stanie rozpętać na mapach piekło, masakrując wszystkich napotkanych przeciwników.

Cała gra zostanie zresztą zaprojektowana tak, aby oferowała dużą swobodę taktyczną, a misje będą w dużym stopniu nieliniowe. Przechodząc kampanię jako Corvo i Emily, dostaniemy odmienne wątki fabularne, a autorzy niedawno pochwalili się, że po jednokrotnym ukończeniu Dishonored 2 zobaczymy co najwyżej jedną czwartą całej zawartości.

Przypomnijmy, że Dishonored 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 11 listopada tego roku. Rodzimym wydawcą będzie firma Cenega i gra otrzyma pełną polską wersję językową.

Dishonored 2 - dwa nowe filmiki pokazują jedną misję z perspektywy Corvo i Emily - ilustracja #2

Fanów marki powinna zainteresować wiadomość, że przedwczoraj na półki amerykańskich księgarni trafiła powieść Dishonored: The Corroded Man autorstwa Adama Christophera. Książka pozwala odkryć co wydarzyło się w latach pomiędzy pierwszą a drugą grą z serii. Fabuła obraca się wokół pojawienia się w Dunwall tajemniczego mężczyzny, którego nadnaturalne moce sugerują, że może on być zabójcą znanym jako Daud.

W planach są jeszcze dwie inne powieści. Bohaterem jednej z nich będzie Corvo, a druga skoncentruje się na Emily. Niestety, obecnie żaden rodzimy wydawca nie poinformował o chęci wypuszczenia tych książek na polskim rynku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dishonored 2 – kompendium wiedzy
  3. Widzieliśmy w akcji grę Dishonored 2 – Emily Kaldwin na wojennej ścieżce (zapowiedź)