Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2013, 09:41

autor: Hed

Diablo III otrzyma dodatek o nazwie Reaper of Souls

Diablo III najprawdopodobniej otrzyma dodatek Reaper of Souls. Tak przynajmniej wynika ze strony, którą uruchomiła firma Blizzard. Niestety na razie nie wiemy nic o rozszerzeniu jednej z najpopularniejszych gier pecetowych 2012 roku.

Reaper of Souls – dodatek do Diablo III? - Diablo III otrzyma dodatek o nazwie Reaper of Souls - wiadomość - 2013-08-14
Reaper of Souls – dodatek do Diablo III?

Firma Blizzard uruchomiła nową podstronę w serwisie Diablo III, zatytułowaną Reaper of Souls. Wygląda na to, że właśnie poznaliśmy pierwszy dodatek do tej gry, która zadebiutowała w ubiegłym roku i sprzedała się świetnie. Niestety w tym momencie nie znamy żadnych szczegółów rozszerzenia, bo wspomniana strona zawiera tylko krótki cytat. Najprawdopodobniej producent planuje ujawnić i pokazać Reaper of Souls w przyszłym tygodniu na targach Gamescom.

„Cień skrzydeł śmierci padnie na wszelkie stworzenie” – straszy napis umieszczony na stronie Reaper of Souls. Ten cytat z Księgi Tyraela jest zwiastunem nowej przygody i wyzwania dla bohaterów Diablo III, którzy zmagają się z siłami ciemności. Nazwa rozwiewa też wątpliwości z ostatnich dni, kiedy odkryto, że Blizzard zarejestrował znak towarowy The Dark Below. Pojawienie się Reaper of Souls pozwala sądzić, że The Dark Below będzie dodatkiem do World of Warcraft.

O rozszerzenie Diablo III fani pytają od miesięcy. Na czerwcowych targach E3 sprawę skomentowała firma Blizzard, której przedstawiciel powiedział, że premiera pierwszego dużego dodatku do gry została przesunięta i podobno odbędzie się dopiero w 2014 roku. Być może ma to związek z tym, że w najbliższych miesiącach Blizzard będzie koncentrował się na konsolowych wydaniach podstawowej wersji Diablo III - 3 września gra trafi na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Diablo III to trzecia odsłona jednej z najważniejszych serii gier akcji RPG. Pierwsza część marki zrodziła nowy podgatunek, naśladowany przez wiele innych produkcji. Druga przypieczętowała pozycję Diablo na rynku. „Trójka” pobiła za to rekordy sprzedaży i była wielkim hitem także w Polsce. Nie wszyscy fani byli zadowoleni z gry, ale ogólnie rzecz biorąc zebrała ona pochlebne recenzje. Dodatek był więc wyczekiwany przez sporą część społeczności.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.