Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2013, 09:37

autor: luckie

Assassin’s Creed IV: Black Flag – ciche zabójstwa na nowym gameplayu

W sieci pojawił się 7-minutowy gameplay z Assassin’s Creed IV: Black Flag, prezentujący ciche zabójstwa. Gra będzie nagradzała wykonywanie misji w sposób niepostrzeżony i zapewni w tym celu nowe narzędzia.

Firma Ubisoft poprzez serwis IGN udostępniła nowy zapis rozgrywki z Assassin’s Creed IV: Black Flag. Tym razem Ashraf Ismail, dyrektor gry, prezentuje i opowiada o tym, co fani lubią najbardziej – o cichych zabójstwach.

Skrytobójstwa w Assassin’s Creed IV: Black Flag
  • Ciche zabójstwa będą nagradzane premią pieniężną
  • W trybie Wzrok Orła gracz oznaczy wroga i będzie mógł obserwować go przez ściany
  • Różne sposoby uśmiercenia celu bez zwracania na siebie uwagi

Na 7-minutowym gameplayu widzimy jakich sztuczek użyje Edward Kenway, by niepostrzeżenie uśmiercić swój cel. Jest to o tyle istotne, że za przyjmowane na boku kontrakty gracz otrzyma sporą premię, jeśli wykona je bez zwracania na siebie uwagi. Do tej pory aspekt ten nie był zbytnio podkreślany, a jedyną motywacją do działania w ukryciu była tzw. pełna synchronizacja, która narzucała graczom konkretny sposób wykonywania misji. Nowy system (obecny przynajmniej w zadaniach pobocznych) zdaje się dawać dużo więcej swobody – choć zabójstwa warto dokonywać po cichu, to droga do celu pozostawiona zostanie decyzji grającego.

Cichej rozgrywce sprzyja dobry rekonesans - Assassin’s Creed IV: Black Flag – ciche zabójstwa na nowym gameplayu - wiadomość - 2013-08-14
Cichej rozgrywce sprzyja dobry rekonesans

W „czwórce” Wzrok Orła pozwoli Edwardowi oznaczyć wroga i widzieć go przez ściany. W grze pojawi się nowy rodzaj kryjówek – nasz dzielny pirat będzie mógł wejść do budynku, by zaskoczyć przechodzącego obok drzwi strażnika i jednocześnie ukryć jego ciało. Nie jest to duża nowość – identyczną funkcję pełniły już w pierwszej części nieśmiertelne stogi siana – ale ukrywanie się w progu ma stanowić pewne urozmaicenie. Powróci też znane z „trójki” zwabianie wroga za pomocą gwizdania.

Assassin’s Creed IV: Black Flag trafi do sprzedaży 29 października w wersji na Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii U. Edycja pecetowa ukaże się tradycyjnie kilka tygodni później. Wraz z nadejściem konsol nowej generacji tytuł trafi również na Xboksa One i PlayStation 4.