Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2017, 09:30

autor: AlexB

Diablo III - fragment rozgrywki postacią Nekromanty

Serwis DualShockers opublikował film przedstawiający rozgrywkę klasą Nekromanty, która zostanie dodana w najnowszym dodatku DLC do Diablo III. Zaprezentowano również kilka grafik ukazujących, jak prezentuje się kobieca wersja tej postaci.

Dodatek Przebudzenie Nekromantów do Diablo III, czyli najnowszej części kultowej serii hack'n'slashy, został zapowiedziany w listopadzie ubiegłego roku, podczas konwentu BlizzCon. Jego główną atrakcją ma być wprowadzenie nowej klasy, dobrze znanej fanom Diablo II – Nekromanty. Od momentu ogłoszenia DLC otrzymaliśmy dość sporo informacji na jego temat. Blizzard jednak nie zwalnia tempa. Serwis DualShockers opublikował ponad trzyminutowy fragment rozgrywki kobiecą wersją omawianej klasy. Ponadto pojawiły się nowe screeny dokładnie prezentujące jej model. Niestety, wciąż nie ogłoszono daty premiery dodatku ani jego ceny. Pewne jest jedynie, że pojawi się on jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Powyższy materiał wideo pokazuje kilka nowych sposobów na radzenie sobie z przeciwnikami w stylu mistrza mrocznych sztuk. Pierwszym z nich jest przywołanie Krwawego Golema, który będzie walczył dla naszej postaci i – w razie potrzeby – ją leczył. Drugim jest Nova Krwi, potężny atak obszarowy, wykorzystujący zarówno punkty życia, jak i esencji bohatera, dlatego zalecana jest duża ostrożność podczas jego użytkowania. Trzecim jest natomiast Ponura Kosa, kolejna umiejętność działająca na wybrany obszar. Nasza postać zamachuje się ogromną kosą, która rani wszystkich wrogów znajdujących się przed nią, a każde trafienie przywraca część punktów esencji. Do tego na filmie zaprezentowano również kilka innych przydatnych zdolności. Pożarcie umożliwia „pożywianie się” zwłokami w celu odzyskania zdrowia oraz esencji, natomiast Pijawka pozwala na przeniesienie części zdrowia z przeciwników na bohatera oraz jego sojuszników. Jeśli dodamy do tego umiejętności już zapowiedziane, jak chociażby przywoływanie armii szkieletów oraz wysadzanie zwłok, Nekromanta wydaje się kuszącą propozycją przy kolejnej sesji z Diablo III.

Nekromanci się budzą. - Diablo III - fragment rozgrywki postacią Nekromanty - wiadomość - 2017-03-16
Nekromanci się budzą.

Według oficjalnego Q&A przygotowanego przez firmę Blizzard, Nekromanta pojawi się wkrótce na serwerach testowych Diablo III, jednak ma to być odrobinę inny rodzaj testów niż te, które już znamy. Szczegóły tego, jak one będą wyglądały oraz dokładny termin udostępnienia nowej klasy zostaną podane wkrótce.

Przypominamy, że w ramach pakietu Przebudzenie Nekromantów, prócz nowej klasy, gracze otrzymają również zwierzaka, dodatkowe miejsca na dwie postacie, ramkę portretu, ozdobne skrzydła, sztandar, proporzec oraz symbol na sztandarze. Na posiadaczy wersji PC czekają również dwie dodatkowe zakładki w skrytce. Czy dodatki te są warte zachodu i kupna nadchodzącego DLC? Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam.