Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2021, 10:35

Diablo 4 ma nowego reżysera

Diablo 4 zyskało nowego reżysera. Stanowisko to objął Joe Shely, który wcześniej brał udział w pracach nad World of Warcraft oraz Diablo 3.

W SKRÓCIE:
  • Diablo 4 zyskało nowego reżysera.
  • Stanowisko to objął Joe Shely.
  • W przeszłości pracował nad Diablo 3 oraz World of Warcraft.

W połowie sierpnia z Blizzard Entertainment pożegnali się kolejni trzej ważni pracownicy. Wśród nich był Luis Barriga, czyli reżyser gry Diablo 4. Choć firma nie podała powodu jego zwolnienia, to prawie na pewno jest to związane z ostatnimi kontrowersjami dotyczącymi zjawisk molestowania i mobbingu, które występowały w Blizzardzie.

Przez dłuższy czas studio nie informowało, kto zajmie miejsce Barrigi. Wczoraj uległo to jednak zmianie, w efekcie czego Diablo 4 w końcu ma nowego reżysera. Stanowisko to obejmie Joe Shely. Choć nie należy on do grona najbardziej znanych pracowników Blizzarda, to posiada spore doświadczenie. Shely pełnił między innymi rolę starszego projektanta w ramach popremierowego rozwoju Diablo 3. Maczał również palce w produkcji World of Warcraft.

W wiadomości do fanów Shely odniósł się do problemów, z jakimi ostatnio mierzy się studio:

Podobnie jak wielu z was, nasz zespół również zastanawiał się nad ostatnimi wydarzeniami. Dużo się działo od czasu naszego ostatniego posta i ciężka praca nad realizacją wartości, do których dążymy, musi być kontynuowana. Równolegle z wykonywaniem tego ważnego zadania trwa również praca nad Diablo 4.

Trudno powiedzieć, jak zmiana ta wpłynie na produkcję gry. Być może zespół pracujący nad tytułem w końcu zyska stabilizację, której potrzebuje. Zmiany na tak wysokich stanowiskach rzadko oznaczają bowiem coś dobrego dla projektu. Na razie wygląda jednak na to, że największy pożar w grupie odpowiedzialnej za Diablo 4 został ugaszony.