Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2015, 17:17

autor: Góral

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Square Enix kończy z akcją Augment You Pre-order

Kontrowersyjna akcja Augment You Pre-order, w ramach której osoby zamawiające przed premierą grę Deus Ex: Rozłam Ludzkości wpływały na liczbę dodatków oraz wybierały je same, została zakończona. Inicjatywa nie spotkała się ze zbyt ciepłym przyjęciem, więc wydawca postanowił rozdawać oferowane wcześniej fanty wszystkim chętnym na pre-order oraz osobom, które załapią się na pierwszy nakład produkcji.

Pod koniec sierpnia firma Square Enix rozpoczęła sprzedaż pre-orderów na grę Deus Ex: Rozłam Ludzkości (Deus Ex: Mankind Divided) na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery PC. Gracze, składając zamówienia, odblokowywali kolejne progi z różnymi nagrodami do wyboru (np. jeden z trzech dodatków ze skórkami, soundtrack albo artbook itd.). Takie rozwiązanie nie spotkało się jednak ze zbyt ciepłym przyjęciem potencjalnych klientów, w związku z czym wydawca postanowił wycofać się z kontrowersyjnej inicjatywy. W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że ze względu na negatywne opinie dotyczące akcji Augment You Pre-order zostaje ona zamknięta, a wszystkie dodatki (m.in. DLC ze skórkami postaci i ścieżka dźwiękowa) będą dostępne dla każdego, kto skusi się na złożenie zamówienia przedpremierowego lub załapie się na pierwszy nakład produkcji.

Jednocześnie porzucono pomysł z udostępnieniem gry na 4 dni przed jej oficjalną premierą (taki był ostatni próg pre-orderowej inicjatywy). W związku z tym, w przypadku Deus Ex: Rozłam Ludzkości nikt nie będzie faworyzowany i produkcja stanie się dostępna dla wszystkich 23 lutego 2016 roku.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Square Enix kończy z akcją Augment You Pre-order - ilustracja #1

Deus Ex: Rozłam Ludzkości będzie bezpośrednią kontynuacją gry Deus Ex: Bunt Ludzkości z 2011 roku. Akcja produkcji rozgrywać ma się dwa lata po znanych już wydarzeniach, w 2029 roku. Gracze ponownie wcielą się w Adama Jensena, który pracując dla Interpolu, walczy z terrorystami. Przypominam jeszcze, że tytuł, oraz kilka innych wyczekiwanych projektów, będziecie mogli zobaczyć na specjalnym pokazie w sali kinowej podczas targów Warsaw Games Week.

Za produkcję gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości odpowiada studio Eidos Montreal, które stworzyło poprzednią odsłonę serii, pracowało przy multiplayerze Tomb Raidera z 2013 roku oraz spłodziło Thiefa z 2014 roku.