Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2015, 14:12

autor: Adrian Werner

Deus Ex: Mankind Divided otrzyma tryb New Game +

Twórcy Deus Ex: Mankind Divided opublikowali filmik ze sporym zestawem nowych informacji. Najważniejszą z nich jest potwierdzenie obecności trybu Nowa Gra +.

Wydane cztery lata temu Deus Ex: Human Revolution okazało się wyśmienitą produkcją i umożliwiło marce powrót do pierwszej ligi. Oczywiście, nie ma gier bez wad, a jedną z tych, jakie posiadała ta produkcja był brak trybu Nowa Gra + (ang. New Game +), czyli opcji pozwalającej na ponowne przejście kampanii przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich ulepszeń zdobytych przy pierwszym podejściu. Ten błąd został naprawiony w wypuszczonym dla lata później Deus Ex: Human Revolution Director's Cut, więc fani serii liczyli na to, że taka funkcja znajdzie się także w nadchodzącym Deus Ex: Mankind Divided. Ucieszyć ich powinna informacja, że autorzy właśnie potwierdzili obecność tego trybu w grze.

Twórcy podzielili się tą radosną nowiną za pomocą siedmiominutowego filmiku opublikowanego z okazji zakończonych niedawno targów gamescom. Materiał wart jest uwagi, gdyż autorzy odpowiedzieli w nim także na kilka innych nurtujących fanów pytań. Zapewnili, że gracze będą mogli w dużym stopniu wpływać na wygląd interfejsu, znacznie bardziej niż miało to miejsce w Deus Ex: Human Revolution. Obejmie to m.in. rozmiar poszczególnych jego elementów oraz prawdopodobnie także funkcjonalność typu rozszerzona rzeczywistość. Powinno to ucieszyć graczy, którym nie podoba się np. widok licznika amunicji lewitującego nad bronią.

Deus Ex: Mankind Divided otrzyma tryb New Game + - ilustracja #1

Deweloperzy obiecali także, że system doświadczenia w Deus Ex: Mankind Divided zaprojektowany zostanie tak, aby gracze nigdy nie mieli wrażenia, że gra faworyzuje jakąś ścieżkę rozwoju. Ponadto powróci znane z poprzednich części zarządzanie ekwipunkiem. Nie zabraknie także konieczności podejmowania ciężkich decyzji i autorzy zapewniają, że tym razem ich konsekwencje będą jeszcze bardzie istotne dla dalszego rozwoju fabuły.

W filmiku znalazły się również informacje na temat zmian w rozgrywce. Dzięki temu wiemy, że cyberwszczep ulepszający wizję będzie teraz w stanie samodzielnie lokalizować cenne przedmioty w otoczeniu. Modyfikowanie uzbrojenia i zmiana typu amunicji odbywać się mają za pomocą interfejsu wyświetlanego na samej broni, w stylu spopularyzowanym przez serię Crysis. Ponadto system osłon przejdzie solidny lifting, tak aby pozwalał na większą swobodę ruchu i pojawi się opcja hakowania na odległość.

Przypomnijmy, że Deus Ex: Mankind Divided zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

  1. Deus Ex – oficjalna strona serii
  2. Widzieliśmy Deus Ex: Mankind Divided – nadchodzi cyberpunkowy RPG o jakim marzyliśmy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Deus Ex: Rozłam Ludzkości