Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2015, 10:35

autor: Draug

Destiny – dodatek House of Wolves oficjalnie zapowiedziany

Studio Bungie i firma Activision oficjalnie zapowiedziały drugi duży dodatek do gry Destiny, zatytułowany House of Wolves. Trafimy w nim do domu Przebudzonych (The Reef), by pomóc im walczyć z Upadłymi. Oprócz garści informacji, twórcy podzielili się filmowym zwiastunem i datą premiery rozszerzenia.

Choć o jego istnieniu wiadomo już od wielu miesięcy, dopiero wczoraj drugi duży dodatek do Destiny – zatytułowany House of Wolvesdoczekał się oficjalnej zapowiedzi ze strony studia Bungie i firmy Activision. Na razie nie znamy pełnej zawartości rozszerzenia, ale dysponujemy już przynajmniej pierwszym zwiastunem – renderowanym „prologiem”, przybliżającym tło fabularne add-onu (obejrzycie go tuż powyżej) – a także datą premiery. Destiny: House of Wolves zadebiutuje 19 maja bieżącego roku na wszystkich platformach sprzętowych, na których jest dostępna „podstawka” (czyli na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4). Przypominam, że dodatek ten wchodzi w skład Expansion Pass, która to przepustka oferuje za 138 zł również dostęp do pierwszego rozszerzenia, The Dark Below.

Activision nie lęka się Wiedźmina – House of Wolves zadebiutuje tego samego dnia, co Dziki Gon. - Destiny – dodatek House of Wolves oficjalnie zapowiedziany - wiadomość - 2015-04-14
Activision nie lęka się Wiedźmina – House of Wolves zadebiutuje tego samego dnia, co Dziki Gon.

Przy okazji warto wspomnieć, że dziś Destiny otrzyma spory patch 1.1.2. Nie tylko przygotuje on grę na nadejście House of Wolves, ale także zwiększy pojemność schowka na przedmioty (Vault), zmodernizuje system zaopatrywania graczy w amunicję w rozgrywkach PvP, poprawi balans misji typu Strike, pozwoli nosić hełmy w przestrzeni społecznościowej (czyli zwłaszcza na Wieży), wyeliminuje pewne bugi w Raidach, jak również rozszerzy opcje konfiguracyjne gry.

W House of Wolves gracze staną do obrony Przebudzonych przed zagrożeniem ze strony Upadłych (Fallen). W tym celu przemierzą najpewniej różne zakątki Układu Słonecznego, ale na pierwszy plan wysunie się nowa lokacja – The Reef, czyli siedziba wspomnianej rasy, zlokalizowana w pasie asteroid. Jak dotąd ujawniono tylko część zawartości rozszerzenia: nowe misje fabularne, trzy mapy do trybu Crucible (wraz z dostępną w nim nową formą zabawy, eliminacją) oraz świeże wyzwanie kooperacyjne typu Strike. Niestety, tym razem zabraknie atrakcji dla miłośników Raidów (choć Bungie zapowiedziało, że jeszcze w tym roku udostępni przynajmniej jedną taką aktywność). Na szczególną uwagę zasługuje nowość w postaci Prison of Elders – będzie to kooperacyjna misja arenowa dla Strażników na najwyższym poziomie. „Endgame” wzbogacą też Trials of Osiris. Na razie nie wiadomo, na czym dokładnie mają polegać obie te aktywności. Rzecz jasna, oprócz tego nie zabraknie obfitości nowych broni, pancerzy i przedmiotów innego sortu.