Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 września 2021, 14:00

autor: Gacek

Reżyser Diuny Denis Villeneuve krytykuje MCU: „Jest zbyt wiele filmów Marvela”

Denis Villeneuve, reżyser najnowszej Diuny, krytykuje Marvela – uznał filmy marki za powtarzalne i tworzone z wykorzystaniem mechanizmu „kopiuj i wklej”.

Fani Marvela długo burzyli się na słowa Martina Scorsese, który mocno skrytykował ich ulubione filmy, mówiąc, że nie są one „kinem”. Teraz kolejny słynny reżyser w mocnych słowach wypowiada się o MCU. W wywiadzie dla hiszpańskiego serwisu EL MUNDO, Denis Villeneuve, reżyser m.in. najnowszej Diuny czy Blade Runner 2049, miał powiedzieć, że jest już zbyt dużo filmów Marvela, które powstają jedynie w oparciu o kopiowanie i wklejanie tych samych elementów zaczerpniętych z innych części.

Co ciekawe, parę dni temu w rozmowie z Villeneuve’em Chloé Zhao przyznała, że podczas przedstawiania producentom swojego pomysłu na film Marvela Eternals używała… kadrów z jego filmów. Jednak należy pamiętać, że według dostępnych informacji, Eternals ma być filmem ambitniejszym niż inne produkcje MCU, więc może akurat ta produkcja przypadnie Villeneuve’owi do gustu. Odpowiadająca za Eternals Zhao ma już na koncie Oscara w kategorii za najlepszy film, a to nie lada osiągnięcie. Kevin Feige, prezes Marvel Studios, zażartował, że jej film z tego komiksowego uniwersum również dostanie taką nagrodę.

Uważacie, że słynni reżyserzy słusznie krytykują Marvela? A może widzicie wartość w konsekwentności (czy powtarzalności?) całego uniwersum?