Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2021, 13:50

autor: AlexB

Piękna, interaktywna mapa przybliża świat New World

W minionym tygodniu twórcy MMORPG New World udostępnili interaktywną mapę świata gry. W ostatnich godzinach przypomnieli o jej istnieniu za sprawą quizu, który ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu. Ponadto w sieci można znaleźć plan obszaru gry stworzony przez fanów.

W SKRÓCIE
  1. W ubiegłym tygodniu studio Amazon Games opublikowało interaktywną mapę gry New World.
  2. Niedługo ma odbyć się quiz z jej znajomości.
  3. Po sieci krąży również fanowska mapa terenów tytułu, nieco bardziej szczegółowa od tej oficjalnej.

Jak być może pamiętacie, równo tydzień temu, czyli 9 września, wystartowała otwarta beta New World, czyli ambitnego MMORPG-a od studia Amazon Games. Równolegle w sieci pojawiła się jednak jeszcze jedna atrakcja. Mowa tu o oficjalnej, interaktywnej mapie terenów gry. Możecie znaleźć ją pod tym adresem. Co istotne, jest ona dostępna również w języku polskim.

Dzięki owemu planowi gracze mogą ponownie przenieść się do świata New World, osładzając sobie tym samym smutek po zakończeniu beta-testów, co miało miejsce 13 września, oraz umilić oczekiwanie na premierę pełnej wersji, która odbędzie się 28 września. Umożliwia on odkrywanie kolejnych obszarów poprzez przejeżdżanie przez nie kursorem myszy (mapa musi być jednak odpowiednio przybliżona). O tym, jaki procent terenu odsłoniliśmy, informuje nas pasek znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu.

Piękna, interaktywna mapa przybliża świat New World - ilustracja #1
Dzięki interaktywnym mapom gracze mogą zaznajomić się ze światem New World.

Podczas eksploracji możemy natknąć się na małe flagi oraz okazyjnie niewielkie modele. Symbolizują one najistotniejsze lokacje z gry. Po kliknięciu na nie, możemy przeczytać krótki opis danego miejsca.

Interaktywna mapa ma nie tylko zagwarantować przydatną wiedzę, którą będzie można wykorzystać podczas samej zabawy w New World. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się bowiem quiz, podczas którego znajomość poszczególnych lokacji powinna okazać się bardzo przydatna.

Jeśli jednak sama interaktywna mapa do dla Was za mało, to zachęcamy do obejrzenia ostatniego dziennika deweloperskiego New World, w ramach którego twórcy opowiadają o różnych kulturach i cywilizacjach z gry. Oto on:

Choć nie można odmówić oficjalnej, interaktywnej mapie New World starannego wykonania, nie ma na niej zbyt wielu szczegółów. Jeśli przedkładacie je nad estetykę, to możecie rzucić okiem na plan obszarów gry przygotowany przez fanów. Dość dokładnie przedstawia on rozlokowanie różnych surowców i skarbów, zadań itp. Znajdziecie go w tym miejscu.

Przypominamy, że New World zmierza wyłącznie na PC. Tytuł będzie posiadał pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry New World
  2. New World niepokoi tuż przed premierą
  3. New World – poradnik do gry