Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2018, 11:43

Demo technologiczne "fanowskiego Half-Life 3" już dostępne

Project Borealis, fanowska produkcja miłośników serii Half-Life, doczekała się dema technologicznego. Niestety nie prezentuje ono, jak ma wyglądać rozgrywka, zamiast tego testując wyłącznie działanie gry na różnych specyfikacjach.

Na premierę pełnoprawnego Half-Life’a 3 w ciągu paru najbliższych lat liczą już tylko najwięksi optymiści. Na szczęście tym, czego konsekwentnie odmawia nam firma Valve, postanowili zająć się miłośnicy marki. I z przyjemnością donosimy, że prace nad Project Borealis, fanowskim przedsięwzięciem będącym autorską wizją tego, jak wyglądałaby trzecia część cyklu, najwidoczniej idą całkiem nieźle. Twórcy udostępnili niedawno demo technologiczne, pozwalające na sprawdzenie, jak działa gra w jej obecnym stanie.

  1. Pobierz demo technologiczne Project Borealis
Wypuszczona niedawno wersja demonstracyjna ma za zadanie sprawdzić, jak gra działa na poszczególnych systemach. Rozgrywkę zobaczymy dopiero w następnym demie technologicznym. - Demo technologiczne "fanowskiego Half-Life 3" już dostępne - wiadomość - 2018-10-28
Wypuszczona niedawno wersja demonstracyjna ma za zadanie sprawdzić, jak gra działa na poszczególnych systemach. Rozgrywkę zobaczymy dopiero w następnym demie technologicznym.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że nie jest to pełnoprawna wersja demonstracyjna. Nie przedstawia ona żadnych elementów rozgrywki i służy raczej do przetestowania tego, jak działa gra na rozmaitych specyfikacjach. Zespół ma zamiar wykorzystać uzyskane dane w trakcie prac nad jak najlepszą optymalizacją. Zdecydowanie bliżej miana „dema pełną gębą” ma być demo technologiczne Ravenholm, zapowiedziane pod koniec sierpnia. Ta pokazowa wersja powinna zaprezentować kluczowe mechaniki i dać nam lepszy wgląd w wizję twórców Project Borealis. Niestety, deweloperzy nie podali na razie nawet przybliżonej daty jej premiery.

Prace nad grą rozpoczęły się w drugiej połowie ubiegłego roku, niedługo po tym, jak były scenarzysta serii Half-Life, Marc Laidlaw, wypuścił do sieci możliwy przebieg fabuły trzeciej części. Grupa miłośników serii postanowiła stworzyć na jego podstawie własną produkcję, zapożyczając nazwę od statku badawczego z drugiej odsłony. Project Borealis powstaje na silniku Unreal Engine 4 i obecnie pracuje nad nim ponad 70 osób, ale twórcy nie ujawniają na razie chociaż orientacyjnej daty premiery pełnej wersji.

  1. Oficjalna strona internetowa Project Borealis