Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2013, 17:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Deep Down – gra będzie sieciowym RPG, twórcy zaprezentowali nowy trailer

Firma Capcom opublikowała nowy filmowy zwiastun gry Deep Down, którą po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas oficjalniej zapowiedzi PlayStation 4. Trailer jest wyjątkowo krótki i nie zdradza zbyt wiele poza tym, że będziemy mieli do czynienia z produkcją stawiającą na rozgrywkę w sieci.

Za kilka miesięcy powinniśmy dowiedzieć się czy Deep Down bliżej będzie do standardowych MMO czy też kooperacji podobnej do tej z Dark Souls - Deep Down – gra będzie sieciowym RPG, twórcy zaprezentowali nowy trailer - wiadomość - 2013-08-01
Za kilka miesięcy powinniśmy dowiedzieć się czy Deep Down bliżej będzie do standardowych MMO czy też kooperacji podobnej do tej z Dark Souls

Poza oficjalną zapowiedzią PlayStation 4, jedynym z ciekawszych fragmentów lutowej konferencji Sony, którą zorganizowano w Nowym Jorku, było przedstawienie nowych gier przygotowywanych z myślą o tej platformie. Tytułem, który przykuł chyba największą uwagę było RPG akcji Deep Down, tworzone w studiach Capcomu. Z pokazanego wówczas zwiastuna mogliśmy wywnioskować, że dzieło Japończyków będzie najprawdopodobniej wariacją na temat takich produkcji jak Monster Hunter, Dragon’s Dogma i Dark Souls.

Przez ostatnie miesiące o Deep Down było jednak dość cicho. Twórcy opowiadali przede wszystkim o szerokich możliwościach napędzającego ją nowego silnika Panta Rhei. Dziś się to nieco zmieniło. Na zorganizowanej przez Capcom konferencji poświęconej grom sieciowym, zaprezentowano pierwszy zwiastun produkcji, zawierający kilkusekundowe przebitki pokazujące monstra czające się w podziemiach. Potwierdzono przy tym fakt, że powstaje ona z myślą o zabawie za pośrednictwem internetu. Jak konkretnie wyglądać ma rozgrywka i na co liczyć mogą gracze dowiemy się na targach Tokyo Games Show, które otworzą swoje podwoje we wrześniu. Deweloperzy zapowiedzieli, że udostępnią wówczas w pełni grywalne demo.

Na razie Deep Down zostało zapowiedziane jedynie na PlayStation 4. Capcom nie wykluczył jednak obecności tytułu na innych platformach sprzętowych, takich jak Xbox One oraz PC. Tą drugą może zresztą potwierdzać adres internetowy, pod którym obejrzymy trailer (d-down.jp/pc/).

Deweloperzy pokazali też nowe dema technologii, które zostaną użyte w grze. Poniżej przykłady symulacji płomieni oraz trójwymiarowych modeli i oświetlenia.

  1. Oficjalna strona Deep Down