Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2010, 12:46

autor: Jiker

Deathspank: Thongs of Virtue także na PC

Studio Hothead Games poinformowało, że Deathspank: Thongs of Virtue – produkcja stanowiąca interesujące połączenie gatunku action/RPG z przygodówką – podąży śladem premierowych przygód Deathspanka i zostanie wydana w wersji na PC.

Studio Hothead Games poinformowało, że Deathspank: Thongs of Virtue – produkcja stanowiąca interesujące połączenie gatunku action/RPG z przygodówką – podąży śladem premierowych przygód Deathspanka i zostanie wydana w wersji na PC.

Deathspank: Thongs of Virtue także na PC - ilustracja #1

Do premiery pecetowej odsłony Deathspank: Thongs of Virtue dojdzie już 30 listopada. Produkcja zostanie udostępniona za pośrednictwem platformy Steam i będzie kosztować 12,99 euro, czyli około 51 złotych. Fani „jedynki” powinni jednak skorzystać z opcji zamówienia przedpremierowego, gdyż w ten sposób skorzystają z 10% obniżki standardowej ceny.

Gra zostanie rozbudowana względem edycji wydanych w ubiegłym miesiącu na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Mianowicie wydłużony czas oczekiwania studio Hothead Games pragnie wynagrodzić dodatkowym pomocnikiem w trybie kooperacji (jest nim Tankko, niesamowity stwór będący pół-człowiekiem, pół-pająkiem), a także implementacją dodatku DLC Snowy Mountain Dungeon.

Deathspank: Thongs of Virtue także na PC - ilustracja #2

Oficjalna zapowiedź pecetowego Thongs of Virtue oznacza, że pierwsza część najnowszej produkcji Rona Gilberta, współtwórcy marki Monkey Island, została zakupiona przez zadowalającą liczbę osób grających na komputerach osobistych. Można więc sądzić, że produkcja – zbierająca u krytyków oceny na średnim poziomie 77% (za Metacritic.com) – przypadła do gustu sporej grupie odbiorców.

Światło dzienne ujrzały również oficjalne wymagania sprzętowe gry. Zgodnie z oczekiwaniami, nie różnią się one od tych, które obowiązywały w przypadku pierwszego Deathspanka:

  • System operacyjny: Windows XP/Vista/Windows 7;
  • Procesor: Intel Pentium 4 1.7 GHz;
  • Pamięć RAM: 1 GB (dla Windows XP) lub 1,5 GB (dla Visty i Windows 7);
  • Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca;
  • Karta grafiki: ATI Radeon X1900 GT 256MB lub Nvidia GeForce 6800 Ultra 256MB i lepsze.

Jednocześnie mamy dobrą wiadomość dla osób preferujących Maca, gdyż Deathspank: Thongs of Virtue zostanie wydany także na tę platformę. Stanie się to jednak dopiero 14 grudnia. Koszt zakupu tej wersji będzie dokładnie taki sam, jak w przypadku edycji pecetowej. Również w tym wypadku obowiązuje wspomniana wyżej, przedpremierowa promocja.