Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2010, 20:10

autor: Olek

DeathSpank na PC i Mac jeszcze w tym miesiącu

Dobra wiadomość dla fanów pełnej humoru gry z gatunku action-rpg DeathSpank. 26 października dzieło studia Hothead Games, w które od lipca zagrywają się posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3, ukaże się w wersji na komputery PC oraz Mac. Ruszyła także przedsprzedaż gry, którą na Steamie kupić można z niewielkim rabatem.

Dobra wiadomość dla fanów pełnej humoru gry z gatunku action-rpg DeathSpank. 26 października dzieło studia Hothead Games, w które od lipca zagrywają się posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3, ukaże się w wersji na komputery PC oraz Mac. Ruszyła także przedsprzedaż tytułu, który na Steamie kupić można z niewielkim rabatem.

DeathSpank to fenomen ostatnich miesięcy. Gra stworzona przez niewielkie studio Hothead Games, znane dotąd głównie z hybrydy przygodówki i rpg Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness, cieszy się olbrzymią popularnością wśród użytkowników usług Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network.

DeathSpank na PC i Mac jeszcze w tym miesiącu - ilustracja #1

Do tej pory posiadacze komputerów osobistych mogli tylko z zazdrością śledzić informacje na jej temat, bo choć plotki o wersji PC pojawiły się już dawno, to nie zanosiło się, że szybko ujrzy ona światło dzienne. Tym bardziej, że na fali konsolowego sukcesu twórcy DeathSpank z miejsca zapowiedzieli kontynuację (niestety już bez udziału weterana branży Rona Gilberta). Sequel, czyli DeathSpank: Thongs of Virtue swoją premierę miał dwa tygodnie temu. Nic więc nie stoi już na przeszkodzie, by zająć się przygotowaniem konwersji na PC i Macki.

Dzisiaj koncern Electronic Arts oraz studio Hothead Games ujawniły wreszcie datę premiery. Komputerowa wersja DeathSpank ukaże się 26 października. Jej minimalne wymagania dla pecetów to: procesor Intel Pentium 4 1,7 GHz, 1 GB RAM (1,5 GB w przypadku systemów operacyjnych Vista i Windows 7), 2 GB HDD, karta grafiki Nvidia GeForce 6800 Ultra 256 MB (lub lepsza), a dla rozgrywki trybie co-op na jednym komputerze także dodatkowy kontroler.

DeathSpank na PC i Mac jeszcze w tym miesiącu - ilustracja #2

Grę można już zamawiać poprzez Steam. Cena w przedsprzedaży jest o 10% niższa i wynosi 11,69 euro. W ofercie znajduje się także pakiet zawierający gry Shank studia Klei Entertainment i DeathSpank. Z 15% rabatem w przedsprzedaży kosztuje on 22,08 euro.

Warto zaznaczyć, że pecetowa wersja DeathSpank: Thongs of Virtue oraz ewentualnych kolejnych części przygód tytułowego herosa zależy od zainteresowania pierwszą odsłoną serii na tej platformie sprzętowej.