Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2021, 13:48

autor: Gacek

Deathloop na nowym gameplay'u prosto z QuakeConu. Zobacz tryb PvP

Podczas QuakeConu twórcy z Arkane Lyon podzielili się wieloma nowymi szczegółami o swojej najnowszej grze Deathloop. Poznajcie bliżej tryb PvP i mechaniki rządzące produkcją.

Premiera Deathloop zbliża się wielkimi krokami – już 14 września zobaczymy produkcję na PlayStation 5 i PC. 5 sierpnia twórcy ogłosili, że gra osiągnęła złoty status, więc jedyne, co im pozostaje, to porządnie ją rozreklamować. Podczas wczorajszego panelu na QuakeConie pracownicy Arkane Lyon podzielili się wieloma nowymi informacjami w 25-minutowym materiale. Twórcy obszernie omawiają postać antagonistki Julianny oraz to, jak sieciowy tryb PvP wpływa na kampanię fabularną.

W menu produkcji będziemy mieli wybór, czy chcemy zagrać Julianną i chronić tytułową pętlę czasową przez dołączenie do czyjejś gry, czy pragniemy przerwać niekończący się ciąg i pokierować Coltem we własnej kampanii fabularnej. Reżyser produkcji wyjaśnił różnice między postaciami w rozgrywce – wybierając Juliannę, mamy tylko jedno życie, natomiast postać męska odrodzi się dwa razy, więc może podjąć więcej ryzyka. Grając Coltem, nie musimy walczyć z Julianną, jednak zostaniemy zachęceni do tego przez przydatne przedmioty, które możemy zdobyć po jej śmierci, oraz sam fakt rywalizacji z żywym graczem. Na pytanie, dlaczego gracze będą chcieli grać Julianną, reżyser z Arkane odpowiedział, że to wyjątkowe doświadczenie móc wcielić się w antagonistkę i ma to przede wszystkim zapewniać dobrą zabawę.

W dalszej części panelu usłyszycie więcej o bohaterach i ich motywacjach - twórcy zapewniają, że w grze będzie sporo humoru. Projektant kampanii określił historię jako „murder puzzle”, czyli łamigłówkę polegającą na odpowiednich zabójstwach – w Deathloop będziemy musieli zaplanować, jak jednego dnia wyeliminować wszystkie nasze cele. Projektant zapewnił, że gra oferuje sporą swobodę i użytkownicy będą mogli odkrywać elementy świata Deathloop w wybranej przez siebie kolejności.

Produkcja zapowiada się interesująco zarówno pod względem fabularnym, jak i mechaniki – możliwość bycia antagonistką w czyjejś kampanii fabularnej brzmi dość ciekawie. Czekacie na premierę produkcji?