Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2013, 14:30

autor: Sarge

Deadly Premonition: The Director's Cut zapowiedziane na PC

Firma Rising Star Games zajmie się wydaniem gry Deadly Premonition: The Director's Cut na PC. Produkcja studia Access Games dotychczas była dostępna tylko na konsolach. Teraz można głosować na nią w usłudze Steam Greenlight.

Firma Rising Star Games zapowiedziała pecetową wersję gry Deadly Premonition: The Director’s Cut. Ta nietypowa mieszanka przygodówki, survival-horroru i RPG znajduje się obecnie w usłudze Steam Greenlight, gdzie czeka na głosy graczy, którzy chcieliby, aby pojawiła się na Steamie.

Posiadacze pecetów mogą liczyć na kilka zmian i usprawnień względem wersji konsolowych. Przede wszystkim dostaniemy nowy scenariusz autorstwa Hidetaki Suehiro, jednego z głównych twórców tego tytułu. Oprócz tego poprawiona zostanie oprawa graficzna, która na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 pozostawia wiele do życzenia. Nie możemy jednak liczyć na rewolucję w tym temacie, a co najwyżej na obsługę wyższych rozdzielczości i obecność lepszych tekstur.

Twórcy obiecują, że Deadly Premonition: The Director’s Cut na PC zaoferuje przemodelowane sterowanie, poprawiające system walki. Zapowiedziano też ekskluzywne dodatki DLC tylko dla edycji pecetowej, jednak ich zawartość pozostaje nieznana. Jeśli gra wyląduje na Steamie (możecie zagłosować pod tym adresem), nie zabraknie w niej osiągnięć do odblokowania i Kart Kolekcjonerskich Steam.

Deadly Premonition ukazało się najpierw w 2010 roku wyłącznie na Xboksie 360 i zebrało dość zróżnicowane recenzje. Grę chwalono za fabułę i klimat, ale krytykowano za kwestie techniczne, na co składało się m.in. przestarzałe sterowanie i słaba oprawa graficzna. W tym roku produkcja studia Access Games ukazała się we wzbogaconej wersji The Director’s Cut na PlayStation 3. Data premiery edycji na PC została ustalona na „Halloween 2013”, co oznacza termin 31 października bieżącego roku.