Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2013, 10:22

autor: Hed

Deadly Premonition na PC ma datę premiery i wymagania sprzętowe

Deadly Premonition, kultowa gra akcji w stylu Miasteczka Twin Peaks, wyjdzie na PC pod koniec października. Twórcy ujawnili także wymagania sprzętowe konwersji na komputery osobiste.

 

Deadly Premonition wyjdzie na PC pod koniec października. - Deadly Premonition na PC ma datę premiery i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-09-03
Deadly Premonition wyjdzie na PC pod koniec października.

Poznaliśmy dokładną datę premiery pecetowego wydania Deadly Premonition, czyli kultowej gry akcji z otwartym światem, której twórcy inspirowali się Miasteczkiem Twin Peaks. Konwersja tworzona przez firmę Rising Star Games wyjdzie 31 października w wersji The Director’s Cut, zawierającej lepszą grafikę, poprawiony system sterowania i dodatkowy scenariusz. Edycja na PC została wzbogacona o parę innych elementów, w tym osiągnięcia czy karty kolekcjonerskie Steam.

Wraz z pojawieniem się gry na Steamie, po akcji prowadzonej w serwisie Greenlight, poznaliśmy jej wymagania sprzętowe. Żeby wcielić się we Francisa Yorka Morgana, agenta badającego sprawę seryjnego mordercy, potrzeba nieszczególnie mocnej konfiguracji sprzętowej. Wystarczy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 2,0 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej oraz karta grafiki z 512 MB pamięci na pokładzie. Wymogiem jest też posiadanie systemu Windows Vista lub 7.

 1. Deadly Premonition na Steamie

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Dual Core 2,0 GHz lub odpowiednik
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB
 3. Karta grafiki: 512 MB, kompatybilna z DirectX 9.0c
 4. Dysk twardy: 8 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista, 7 (32/64-bit)

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Quad Core 1,6 GHz / AMD Quad Core 1,6 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB
 3. Karta grafiki: 1 GB, kompatybilna z DirectX 9.0c, GeForce GTX 260 / Radeon HD 4890 lub lepsza
 4. Dysk twardy: 8 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista, 7 (32/64-bit)

Deadly Premonition to gra, która na przestrzeni lat zyskała status kultowy. W największym skrócie można powiedzieć, że jest to Alan Wake z wczesnych zapowiedzi studia Remedy. Deadly Premonition opowiada historię agenta specjalnego, który przybywa do małego miasteczka, by złapać seryjnego mordercę. Sprawy szybko się komplikują, bo w okolicy dzieją się przedziwne rzeczy. Tytuł został stworzony przez japońskie studio Access Games i sławę zyskał ze względu na ambitne założenia i… kiepskie wykonanie. Gra ma otwarty świat, zadania poboczne, rozbudowaną fabułę, ciekawe postacie i mnóstwo innych atrakcji. Jako, że twórcy mieli mały budżet, uzyskali ten efekt kosztem słabej grafiki czy topornego sterowania. Mimo wad, przygody agenta Yorka zachwyciły sporo osób.