Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 18:40

autor: Ender

Dead Space 3 - data premiery, narzędzie do budowania broni, limitowana edycja gry

W trakcie konferencji na targach GamesCom, Electronic Arts ujawniło dokładną datę premiery gry Dead Space 3. Poza tym, jej twórcy pokazali fragment gameplayu, trailer oraz opowiedzieli o narzędziu pozwalającym nam na tworzenie własnego uzbrojenia. Zdradzili także jakie wirtualne bonusy czekają na osoby, które kupią limitowaną wersję tytułu.

Na konferencji firmy Electronic Arts, odbywającej się na targach GamesCom w niemieckiej Kolonii, przedstawiciel studia Visceral Games zdradził dokładną datę premiery Dead Space 3. W europejskich sklepach gra zadebiutuje 8 lutego 2013 roku. Tradycyjnie amerykańscy gracze będą mogli cieszyć się nią kilka dni wcześniej, bo 5 lutego. Poza nowym trailerem, w czasie pokazu mieliśmy okazję zobaczyć także fragment gameplayu, w którym główny bohater ucieka z rozpadającego się statku kosmicznego.

Wspomniano również o nowości, jaką jest opcja pozwalająca nam na tworzenie własnego uzbrojenia. Twórcy obiecują tysiące możliwych kombinacji komponentów, wykorzystywanych przy projektowaniu i budowaniu broni. Części znajdujemy i kolekcjonujemy w trakcie rozgrywki, a składamy je w przystosowanych do tego mini-warsztatach. Co ciekawe, skompletowanymi planami możemy błyskawicznie dzielić się ze znajomymi, porównując w ten sposób swoje inżynierskie pomysły. Przy okazji Visceral poinformowało też, że na oficjalnej stronie Dead Space rozpoczął się konkurs (dostępny dla osób z Polski), w którym fani będą mogli jeszcze przed premierą stworzyć swoje własne narzędzia zniszczenia. Najlepszy projekt zostanie odtworzony w grze przez dewelopera, a jego autor zostanie jedną z postaci drugoplanowych w nadchodzącej produkcji.

Studio Viseral poinformowało również o wirtualnych bonusach limitowanej edycji Dead Space 3. Zapewni ona posiadaczom wcześniejszy dostęp do dwóch zestawów DLC, zatytułowanych First Contact i Witness the Truth. W obu znajdziemy specjalny kombinezon oraz broń, których części wykorzystamy też przy budowie nowego arsenału.

Dead Space 3 to kolejna serii, która narodziła się w 2008 roku. Znany z poprzednich części inżynier Isaac Clarke wraz z żołnierzem Johnem Carverem, poszukują źródła infekcji zmieniającej istoty żywe w odrażające i niebezpieczne Necromorphy. Oprócz jeszcze silniejszych niż dotąd przeciwników, bohaterowie muszą zmierzyć się z zabójczymi żywiołami i bezlitosną pogodą. W grze pojawia się tryb współpracy, który był jednym z przedmiotów krytyki fanów serii. Narzekają oni na odejście od atmosfery grozy poprzednich części, na rzecz rozgrywki przypominającej większość współczesnych shooterów.

  1. Oficjalna strona gry