Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2018, 14:05

Dead or Alive 6 na pierwszym zapisie rozgrywki

W sieci pojawił się obszerny zapis rozgrywki z Dead or Alive 6. Dowiedzieliśmy się także, że na PlayStation 4 Pro gra będzie działała w rozdzielczości 4K.

Na premierę poczekamy do przyszłego roku. - Dead or Alive 6 na pierwszym zapisie rozgrywki - wiadomość - 2018-06-10
Na premierę poczekamy do przyszłego roku.
DEAD OR ALIVE 6 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Team Ninja
  2. Wydawca: Koei Tecmo
  3. Gatunek: bijatyka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2019 r

Przedwczoraj studio Team Ninja zapowiedziało grę Dead or Alive 6, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu trójwymiarowych bijatyk. Wtedy udostępniono jedynie krótki zwiastun, z którego trudno było wywnioskować, jak produkcja będzie prezentowała się w akcji. Dopiero teraz otrzymaliśmy pierwszy prawdziwy zapis rozgrywki.

Materiał został opublikowany przez serwis IGN i trwa ponad trzynaście minut, z czego większość zajmuje rozgrywka. Towarzyszy jej komentarz stojącego na czele projektu dewelopera imieniem Yohei Shimbori, dzięki któremu dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy na temat gry.

Zapytany o ewentualną wersję na Nintendo Switch deweloper stwierdził, że na razie nie ma takich planów. Problemem są ograniczenia techniczne związane z tą konsolą, choć twórcy nie wykluczają, że jeśli uda im się je obejść, to rozważą opracowanie konwersji.

Z kolei posiadacze konsoli PlayStation 4 Pro mogą liczyć na lepszą oprawę graficzną. Otrzymają opcję zabawy w rozdzielczości 4K i będą mogli cieszyć się wyższym poziomem detali niż na standardowym PlayStation 4.

Dla autorów jednym z priorytetów jest uczynienie rozgrywki bardziej przystępną dla nowicjuszy. Postacie wyposażone zostaną w efektowne kombosy aktywowane jednym przyciskiem. Oczywiście, dostępne także będą skuteczniejsze i potężniejsze kombinacje ciosów, wymagające znacznie więcej wysiłku, ale autorom chodzi o to, aby nawet osoby dopiero zaczynające zabawę z grą były w stanie cokolwiek zdziałać.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami gra zaoferuje mocno ulepszoną oprawę graficzną i nie ograniczy się to tylko do ostrzejszych tekstur oraz dokładniejszych modeli. Tym razem system oświetlenia bazować ma na obliczeniach silnika fizycznego, a postacie dysponować będą ekspresywnymi twarzami, wyrażającymi zmieniające się emocje w trakcie pojedynków.

Przypomnijmy, że Dead or Alive 6 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na początek przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona gry