Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2022, 16:55

Kolejne gry DC nie pójdą śladami produkcji Marvela

Gry i filmy z superbohaterami DC mają być połączone w jednym uniwersum. Potwierdził to sam James Gunn jako prezes DC Studios.

Źródło fot. Batman: Arkham Knight | Warner Bros. Interactive Entertainment.
i

James Gunnod niedawna jeden z szefów DC Studios – potwierdził, że kolejne gry z superbohaterami komiksów DC będą ściśle powiązane z filmowym uniwersum wydawnictwa. Tym samym Superman, Batman itd. nie pójdą śladami m.in. serii Spider-Man od Insomniac Games, która żyje „własnym życiem”.

Reżyser Strażników Galaktyki rozwiał wątpliwości w tej sprawie we wpisie na Twitterze. Dyskusja rozpoczęła się od pytania o powiązanie filmów z DC Universe z serialami, które mogłyby rozbudowywać ich historie, co zostało potwierdzone przez Gunna.

Szybka odpowiedź zachęciła innych internautów do wypytania filmowca o inne kwestie, takie jak możliwość wyreżyserowania przez niego kolejnych produkcji oraz animacji i seriali niepowiązanych z DCU. W obu przypadkach Gunn odpowiedział twierdząco i tak samo uczynił w komentarzu do wpisu, którego autor zapytał o gry osadzone w filmowym uniwersum DC.

Kolejne gry DC nie pójdą śladami produkcji Marvela - ilustracja #1
Źródło: James Gunn na Twitterze.

Niestety, współprezes DC Studios (drugim jest Peter Safran) nie zdradził nic więcej. Za to użytkownicy Twittera mieli wiele do powiedzenia na ten temat w komentarzach. Części internautów nie podoba się pomysł, by fani musieli „kupować kilkanaście gier wideo”, by poznać wydarzenia z kanonu. Niektóre osoby zwracają uwagę na długi czas produkcji gier lub wyrażają obawy co do jakości tych projektów.

Niemniej wypada zauważyć, że ta nowa strategia zapewne nie obejmuje gier, które od dawna są w produkcji. Suicide Squad: Kill the Justice League miało pierwotnie zadebiutować jeszcze w tym roku, a opóźnienie na 2023 r. raczej nie wynika z próby wpasowania projektu w kanon DCU. To samo dotyczy niezapowiedzianej produkcji od studia WB Games Montreal.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej