Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 października 2022, 11:22

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Warner Bros. znalazło szefów DC; ze sterami uniwersum staną James Gunn i Peter Safran

Warner Bros. ogłosiło nazwiska szefów działu filmowego i serialowego DC Studios. Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że jednym z zarządców będzie James Gunn. Z kolei partnerował mu będzie Peter Safran.

Źródło fot. YouTube, Jimmy Kimmel Live, 2021, Black Adam, Jaume Collet-Serra, DC Entertainment, 2022
i

Nie od dzisiaj wiadomo, że największym pragnieniem – a wręcz obsesją – Warner Bros. jest stworzenie doskonale działającego kinowego uniwersum na wzór Marvela. Niestety, pomimo wielu lat prób, DC wciąż nie może się pochwalić takimi sukcesami, jak jego największy konkurent. Być może teraz się to zmieni, bowiem wybrano osoby, które spróbują ten cel zrealizować.

Zbawcy DCEU

Jak donosi portal The Hollywood Reporter, po ustąpieniu ze stanowiska szefa DC Films, Waltera Hamady, jego miejsce zajmą reżyser James Gunn i producent Peter Safran. Według informacji serwisu, zostali oni jednocześnie współprzewodniczącymi i współprezesami DC Studios, nowo utworzonego oddziału Warner Bros., który zastąpi wspomniane wcześniej DC Films.

DC ma jedne z najbardziej rozrywkowych, potężnych i kultowych postaci na świecie i jestem podekscytowany tym, że wyjątkowe oraz uzupełniające się talenty Jamesa i Petera dołączają do naszego światowej klasy zespołu i rozpoczną nadzorowanie kreatywnego kierunku legendarnego DC Universe. Ich dziesiątki lat doświadczenia w tworzeniu filmów, bliskie więzi z kreatywną społecznością i udokumentowane osiągnięcia emocjonujące fanów superbohaterów na całym świecie sprawiają, że mają wyjątkowe kwalifikacje do opracowania długoterminowej strategii w filmach, serialach i animacji, a także wprowadzenia tej kultowej franczyzy na kolejny poziom kreatywnego opowiadania historii – powiedział szef Warner Bros. Discovery, David Zaslav.

Podział obowiązków

Z raportu dziennikarzy wynika, że duet będzie bezpośrednio podlegał głównemu włodarzowi firmy. Ponadto obaj mają również ściśle współpracować z szefami filmowego oddziału WB, Michaelem De Lucą i Pamelą Abdy. Sama umowa podobno została zawarta na 4 lata, a mężczyźni rozpoczną pracę od 1 listopada tego roku.

Gunn i Safran zajmą się działaniami związanymi z filmami, serialami oraz animowanymi produkcjami. Co ciekawe, przypomina to rolę, jaką Kevin Feige pełni w MCU. W przypadku DC jednak role będą podzielone. Gunn skupi się na kreatywnej stronie zarządzania, podczas gdy Safran zajmie się biznesowymi i produkcyjnymi obszarami.

Wpływ kontraktu na MCU

Co prawda nie znamy szczegółów kontraktu Jamesa Gunna ale według spekulacji reżyser związał się z uniwersum DC na wyłączność, co oznacza, że nie będzie mógł tworzyć żadnych produkcji dla konkurencyjnego Marvela. Jak umowa wpłynie na Strażników Galaktyki 3 (podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch części, Gunn jest reżyserem), którzy mieli zadebiutować w kinach w maju przyszłego roku? Tego jeszcze nie wiemy, choć prawdopodobnie ten film jest bezpieczny, a większe wątpliwości wzbudza współpraca reżysera przy następnych projektach.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być sternikami postaci DC, które kochaliśmy od dzieciństwa. Nie możemy się doczekać współpracy z najbardziej utalentowanymi pisarzami, reżyserami i aktorami na świecie, aby stworzyć zintegrowane, wielowarstwowe uniwersum, które nadal pozwala na indywidualną ekspresję zaangażowanych artystów. Nasze przywiązanie do Supermana, Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Harley Quinn i reszty bohaterów ze stajni DC jest równe naszemu przywiązaniu do cudownych ludzkich możliwości, które te postacie reprezentują. Jesteśmy podekscytowani, że możemy ożywić doświadczenia kinowe na całym świecie, przekazując jedne z największych, najpiękniejszych i najwspanialszych historii, jakie kiedykolwiek zostały opowiedziane – brzmi wspólne oświadczenie Gunna i Safrana.

James Gunn i Peter Safran – dotychczasowa kariera

Na koniec przypomnijmy, że James Gunn przez wiele lat współpracował z Marvelem nad serią Strażnicy Galaktyki, jednak twórca został zwolniony z powodu kontrowersyjnych postów na Twitterze. Następnie reżyser związał się z DC Comics, dla którego nakręcił Legion samobójców. The Suicide Squad oraz serial Peacemaker. Gunn zdecydował się jednak jeszcze raz powrócić do Marvela, aby nakręcić trzecią część Strażników Galaktyki oraz specjalny program The Guardians of the Galaxy Holiday Special (pierwszy zwiastun widowiska możecie obejrzeć pod tym linkiem).

Z kolei Peter Safran to producent z 25-letnim doświadczeniem. Pracował on nad takimi produkcjami, jak Straszny film, Totalny kataklizm, czy Poznaj moich Spartan. Następnie, w 2013 roku komedie zamienił na uniwersum horroru – Obecność. Wyprodukował również kilka ostatnich filmów DC Comics, w tym Aquamana i Shazam!.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej