Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2022, 11:40

autor: Adrian Werner

PC ma nową najlepiej ocenianą grę, to port z konsol

Przygotowana przez serwis Metacritic lista najwyżej ocenianych gier pecetowych ma nowego lidera. Jest nim konwersja konsolowego przeboju.

Źródło fot. Sega
i

W serwisie Metacritic pojawił się nowy lider w kategorii gier na PC. Najwyżej ocenianą produkcją pecetową w historii zostało Persona 5 Royal.

  1. Średnia ocen dla pecetowej wersji Persona 5 Royal wynosi obecnie 97%. Tym samym grze udało się pobić dotychczasowego lidera, czyli Disco Elysium, który spadł na drugie miejsce. Ostatnią pozycję na podium zajmuje Half-Life 2.
  2. Równie zachwyceni są sami gracze. Na Steamie 97% recenzji użytkowników chwali ten tytuł, co serwis kategoryzuje jako „przytłaczająco pozytywny” odbiór gry.
  3. Warto dodać, że pecetowa Persona 5 Royal jest najwyżej ocenianą przez media branżowe wersją tej gry. Wydane równocześnie edycje konsolowe mają niższe średnie – 93% na PS5, 94% na Switch oraz 95% na Xboksie Series X/S (XONE ma na razie zbyt mało recenzji).
  4. Co więcej, konwersja gry na PC ma również wyższą średnia niż pierwowzór, czyli wydana w 2020 roku wersja na PlayStation 4, która uzyskała wynik 94%.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Persona 5 Royal nie tylko zbiera wyśmienite recenzje od mediów branżowych i graczy, ale przyciąga również przed ekrany tłumy. Rekord aktywności gry, ustanowiony w miniony weekend, wyniósł 35 474 osób bawiących się równocześnie na Steamie. To wynik trzykrotnie wyższy niż ten uzyskany przez Uncharted: Legacy of Thieves Collection, czyli inną konwersję konsolowej klasyki, która zadebiutowała w ubiegłym tygodniu.

Przypomnijmy, że Persona 5 Royal zadebiutowała 21 października na pecetach oraz konsolach Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Wydanie na PS4 ukazało się w marcu 2020 roku. Na żadnej z platform sprzętowych gra nie oferuje polskiej wersji językowej. Produkcja dostępna jest także w ramach abonamentu Game Pass, zarówno na PC, jak i konsolach Xbox.

  1. Persona 5 Royal na Steamie
  2. Recenzja gry Persona 5 – mocne uderzenie RPG

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.