Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2022, 13:10

autor: Adrian Werner

Age of Empires 4 z wielką, rocznicową aktualizacją; polska wersja wreszcie dostępna [Aktualizacja]

Age of Empires 4 otrzymało patch 24916. Wprowadził on dwie nowe cywilizacje i dodatkowe mapy, jak również polską wersję językową.

Źrodło fot. Microsoft
i

Aktualizacja

Niestety, aktualizacja okazała się dosyć problematyczna. Gracze informują, że po jej zainstalowaniu gra nie odnajduje niektórych potrzebnych plików. Twórcy badają obecnie sprawę.

Niektórzy fani donoszą, że problem da się obejść, przełączając język systemu Windows na angielski.

Poprzednia wiadomość

Seria Age of Empires świętuje 25. urodziny. Wczoraj firma Microsoft zapowiedziała Age of Mythology Retold oraz konsolową wersję Age of Empires II: Definitive Edition, a najnowsza odsłona marki, czyli Age of Empires IV, otrzymała dużą aktualizację z nową zawartością.

Age of Empires 4 – nowości w Update 24916

Patch oznaczony został numerem 24916 i udostępniono go równocześnie na Steamie oraz w Microsoft Store. Przynosi on wiele nowości i zmian, w tym:

  1. dwie nowe cywilizacje (Osmanowie i Malijczycy) wraz z przypisanymi do nich wyzwaniami oraz Osiągnięciami,
  2. osiem nowych map oraz dwa dodatkowe biomy,
  3. początek trzeciego sezonu rankingowych rozgrywek, oferującego nowe nagrody oraz opcję zabawy w ramach drużynowych potyczek rankingowych,
  4. możliwość korzystania z tzw. Tauntów, czyli wysyłanych innym graczom wiadomości audio, oraz opcja wzbogacania rozgrywki za pomocą cheatów,
  5. gruntownie odświeżony balans potyczek morskich,
  6. opcja tworzenia wielopunktowych znaczników na mapie w celu wytyczenia ścieżek przemarszu jednostek,
  7. gra wreszcie otrzymała polską wersję językową (napisy).

Przypomnijmy, że Age of Empires 4 zadebiutowało w październiku ubiegłego roku na PC. Gra jest dostępna na Steam oraz w Microsoft Store, a także w ramach abonamentu Game Pass. W planach jest też wydanie na konsole Xbox Series X/S, ale na razie nie wiemy dokładnie, kiedy ma ono zadebiutować.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic Age of Empires IV posiada średnią ocen na poziomie 81%, a nasz redaktor wystawił tytułowi notę 8.0/10. Z kolei na Steamie 86% recenzji użytkowników chwali tę produkcję, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór projektu.

  1. Recenzja gry Age of Empires 4 – powrót króla RTS-ów
  2. Age of Empires – oficjalna strona serii