Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2018, 11:27

autor: Serek

Days Gone po raz kolejny opóźnione

Taką informację przekazał wiceprezes do spraw marketingu Sony na oficjalnym blogu PlayStation. Days Gone zadebiutuje 26 kwietnia 2019 roku, a nie jak planowano 22 lutego. Twórcy potrzebują czasu na dopieszczenie gry.

Na oglądanie pięknych widoków ze szczytu góry będziemy musieli poczekać trochę dłużej. - Days Gone po raz kolejny opóźnione - wiadomość - 2018-10-19
Na oglądanie pięknych widoków ze szczytu góry będziemy musieli poczekać trochę dłużej.

Premiera jednego z najbardziej oczekiwanych tytułów ekskluzywnych na konsolę PlayStation 4 została przesunięta. Days Gone ukaże się dopiero 26 kwietnia 2019 roku, a nie jak dotąd planowano 22 lutego. Powodem zmiany daty debiutu jest naturalnie chęć dopracowania gry przez twórców. Tym samym, Bend Studio dostanie dodatkowe dwa miesiące na usprawnienie produkcji.

W komunikacie udostępnionym na oficjalnym blogu PlayStation Asad Qizilbash, wiceprezes do spraw marketingu, mówi jasno:

Sony zdecydowało się przesunąć datę premiery z zatłoczonego lutego na kwiecień. Z chęcią wręczylibyśmy już tę produkcję graczom, ale twórcy wykorzystają dodatkowy czas na dopracowanie swojego dzieła.

Oprócz chęci dopracowania gry, o której mówili twórcy, przesunięcie daty premiery wydaje się być dobrym pomysłem również ze względów ekonomicznych. Na początku roku wychodzą między innymi Anthem i Metro Exodus, a konkurowanie z wyczekiwanymi tytułami multiplatformowymi mogłoby zaszkodzić Days Gone. O ile nie znudził się Wam jeszcze temat żywych trupów, to warto poczekać te dwa miesiące dłużej na tę produkcję, bo pierwsze prezentacje naprawdę robią wrażenie.

  1. Oficjalna strona internetowa Days Gone
  2. Kompendium wiedzy o Days Gone