Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2019, 16:54

Wrażenia i gameplaye z Days Gone – solidny sandbox

W sieci pojawiły się materiały z kolejnego pokazu Days Gone. Dziennikarze (w tym nasz wysłannik) mieli okazję spędzić pięć godzin z produkcją studia Bend i podzielili się swoimi wrażeniami, jak również zapisami rozgrywki.

Z Days Gone zapoznamy się pod koniec kwietnia. - Pierwsze wrażenia oraz gameplay z Days Gone – solidny sandbox - wiadomość - 2019-03-06
Z Days Gone zapoznamy się pod koniec kwietnia.

Jeszcze prawie dwa miesiące dzielą nas od premiery Days Gone – kolejnego tytułu ekskluzywnego dla konsoli PlayStation 4. A choć nie ma co liczyć na recenzje gry w najbliższym czasie, już teraz możemy poznać opinie dziennikarzy na temat produkcji. Firma Sony zaprezentowała wersję demonstracyjną gry wybranym mediom branżowym w ramach zamkniętych pokazów. Dziennikarze mieli okazję spędzić z tytułem około pięciu godzin, sprawdzając wiele z atrakcji oferowanych przez grę. Swoimi wrażeniami podzielili się w licznych materiałach, zarówno filmowych, jak i tekstowych. Również GRYOnline.pl otrzymało szansę zagrać w Days Gone – naszą zapowiedź znajdziecie tutaj:

Dotychczasowe opinie na temat Days Gone są zgodne – to solidna produkcja, ale raczej nie hit na miarę poprzednich tytułów ekskluzywnych na platformy Sony. Rozgrywka czerpie garściami z dorobku innych sandboxów, na dobre i na złe, ale niewątpliwie zapewnia sporo zabawy. Pochwały zebrała fabuła (przynajmniej tyle, ile jej pokazano w ciągu pięciu godzin) i kreacja głównego bohatera, jak również ogólna prezentacja gry. Nieco gorzej było z oceną motocyklu, czyli głównego środka transportu w Days Gone. Sama jazda na jednośladzie to czysta przyjemność, ale już konieczność poszukiwania paliwa (co czasem wymaga znacznego zboczenia z trasy) może okazać się irytująca na dłuższą metę.

To zresztą główna obawa co do Days Gone. Rozgrywka wypada dobrze, ale czy przyciągnie graczy na 30 godzin, które według twórców ma zająć ukończenie gry? Aktywności poboczne – obowiązkowy element sandboksów – nie są przesadnie rozbudowane, a schematyczne zadania w rodzaju oczyszczenia gniazda zarażonych w celu odblokowania punktu szybkiej podróży mogą okazać się nużące, gdy będziemy zmuszeni wykonać je po raz enty. Może się więc okazać, że o sukcesie gry zadecyduje warstwa fabularna. Ta zdaniem dziennikarzy zapowiada się nieźle, ale trudno wydawać stanowcze osądy po doświadczeniu mniej niż połowy historii. Na razie lepiej wstrzymać się z werdyktem i czekać na premierę pełnej wersji gry. Days Gone zadebiutuje 26 kwietnia na konsoli PlayStation 4 w pełnej polskiej wersji językowej.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej