Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2018, 18:14

autor: Vergil

Data premiery i pierwszy gameplay trailer gry Dakar 18

Firma Deep Silver podzieliła się datą premiery gry Dakar 18, a także opublikowała pierwszy zwiastun stworzony na jej silniku. Tytuł pozwoli graczom zasiąść za sterami pięciu rodzajów pojazdów i wziąć udział w tytułowym rajdzie przebiegającym przez trzy kraje Ameryki Południowej.

Zapowiedziany w styczniu Dakar 18 doczekał się pierwszego zwiastuna stworzonego na silniku gry oraz daty premiery. Wydawca, czyli firma Deep Silver, potwierdził, że produkcja trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One 11 września bieżącego roku.

Skromny dorobek twórców

Portugalski zespół Bigmoon Entertainment ma w swoim portfolio takie tytuły, jak Trapped Dead: Lockdown oraz Demons Age. Deweloperzy pomagali jednak między innymi przy tworzeniu FlatOut 4: Total Insanity oraz WRC 5. Czy taki dorobek wystarczy, by zdołali udźwignąć ciężar samodzielnego opracowania wysokiej jakości gry rajdowej? Odpowiedź na to pytanie poznamy we wrześniu.

Dakar 18 odda do naszej dyspozycji jeden z największych otwartych światów w historii gier wideo, obejmujący czternaście odcinków ulokowanych w Peru, Boliwii i Argentynie. Po bezdrożach będziemy się rozbijać zarówno za sterami samochodów, ciężarówek oraz pojazdów typu UTV, jak i dosiadając motocykli oraz quadów.

Autorzy, czyli zespół Bigmoon Entertainment, obiecują, że cechą charakterystyczną tego tytułu będzie wysoki stopień realizmu. Twórcy podkreślają na przykład, że w trakcie rozgrywki będziemy korzystać z prawdziwych roadbooków, które dostarczyli im piloci biorący udział w prawdziwych zmaganiach rajdu Dakar; mowa o książkach opisujących zmiany na przemierzanej trasie i rodzaj podłoża na danym odcinku czy choćby zawierających informacje o odległościach pomiędzy punktami tankowania.

Mocną stroną gry Dakar 18 ma być „oszałamiająca grafika”. - Data premiery i pierwszy gameplay trailer gry Dakar 18 - wiadomość - 2018-07-03
Mocną stroną gry Dakar 18 ma być „oszałamiająca grafika”.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza produkcja zaoferuje tryb multiplayer; z innymi osobami staniemy w szranki zarówno na podzielonym ekranie, jak i przez sieć. Co się zaś tyczy grafiki – jeśli deweloperom uda się utrzymać poziom widoczny na powyższym materiale, raczej nie będziemy narzekać na jej jakość.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dakar 18