Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2018, 19:32

autor: Vergil

Posłuchaj głównego motywu z gry Assassin’s Creed Odyssey

Firma Ubisoft opublikowała muzyczny motyw przewodni z Assassin’s Creed Odyssey, skomponowany przez duet The Flight. Utwór zatytułowany „Legend of the Eagle Bearer” w ciekawy sposób łączy antyczne i współczesne brzmienia.

Soundtrack od zawsze stanowił jedną z najmocniejszych stron kolejnych odsłon cyklu Assassin’s Creed. O tym, że nie inaczej będą się miały sprawy w przypadku Odyssey, firma Ubisoft próbuje nas przekonać, publikując w sieci główny utwór z tej produkcji. Tym razem skomponowanie muzyki przypadło w udziale duetowi The Flight, czyli Joe’owi Hensonowi i Alexisowi Smithowi, których portfolio tworzą ścieżki dźwiękowe do takich gier, jak Obcy: Izolacja oraz Horizon Zero Dawn.

Utwór noszący miano „Legend of the Eagle Bearer” jest wyraźnie szybszy niż motyw przewodni z Assassin’s Creed Origins (pod którym podpisała się Sarah Schachner) i w ciekawy sposób łączy współczesne brzmienia z elementami budzącymi skojarzenia z antykiem. Jeśli przypadł Wam on do gustu, z pewnością ucieszycie się na wieść, że znajdziecie go nie tylko w serwisie YouTube, lecz także w iTunes i Spotify.

Orzeł w tytule utworu nie pojawia się bez powodu; ów majestatyczny ptak jest nierozłącznie związany z symboliką bractwa Asasynów. - Posłuchaj głównego motywu z gry Assassin’s Creed Odyssey - wiadomość - 2018-07-04
Orzeł w tytule utworu nie pojawia się bez powodu; ów majestatyczny ptak jest nierozłącznie związany z symboliką bractwa Asasynów.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed Odyssey podąży ścieżką wyznaczoną przez przygodę Bayeka z Siwy i niejako dokończy zapoczątkowaną przez nią przeprowadzkę serii na poletko gier RPG akcji. Tytuł pozwoli nam się wcielić w Kassandrę lub Alexiosa, czyli potomków słynnego spartańskiego króla Leonidasa, których drogę do zostania legendarnymi herosami prześledzimy w trakcie rozgrywki. Produkcja nie tylko pozwoli na wybór protagonisty, lecz także zaoferuje nieliniową fabułę (której przebieg będą determinować podejmowane przez nas decyzje) czy choćby umożliwi toczenie morskich bitew. Więcej na temat gry przeczytacie w naszej zapowiedzi; tymczasem przypomnijmy, że Assassin’s Creed Odyssey zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a zadebiutuje 5 października 2018 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed Odyssey
  2. Wszystko o Assassin’s Creed Odyssey
  3. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?