Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2022, 15:52

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Data premiery GTA 6 podana przez Microsoft - wyjaśniamy zamieszanie

W sieci trwa poruszenie związane z datą premiery GTA 6 przytoczoną przez Microsoft. Wspomniany termin nie jest jednak niczym nowym ani oficjalnym.

Źrodło fot. Rockstar Games
i

Zapalnikiem powstałego zamieszania jest odpowiedź Microsoftu w odniesieniu do trwającego dochodzenia brytyjskiego rządu w sprawie przejęcia Activision Blizzard. W upublicznionym dokumencie czytamy, że premiery Grand Theft Auto 6 możemy spodziewać się w 2024 roku.

Wzmianka o terminie debiutu tej gry pada we fragmencie dotyczącym zasięgów generowanych przez gry Activision. Według Microsoftu nie są one tak duże, żeby Sony miało się czym martwić, tym bardziej że na PlayStation nie brakuje produkcji skonstruowanych w podobny sposób (polegających w dużej mierze na strzelaniu). W tym miejscu pada właśnie przykład oczekiwanego hitu Rockstar Games.

Można było się spodziewać, że Microsoft ma jakieś zakulisowe informacje na temat premiery szóstego GTA. Problem jednak w tym, że w przypisie dotyczącym tej wzmianki widnieje hiperłącze odsyłające do artykułu serwisu TechRadar, w którym zebrane są wszystkie znane informacje na temat gry. Ten z kolei przytacza wcześniejsze plotki, których źródłem jest dziennikarz Jason Schreier z Bloomberga. W lipcu informował on, że pracownicy Rockstara spodziewają się, iż czekają ich jeszcze co najmniej dwa lata pracy przy grze. Pisaliśmy o tym w innym miejscu.

Przedstawiciele Rockstar Games oraz Take-Two nie podzielili się jeszcze oficjalnymi informacjami na temat daty premiery Grand Theft Auto VI – ani na temat czegokolwiek innego, co dotyczy tego projektu (nawet tytuł nie został potwierdzony). Oczekujący fani mogli natomiast częściowo zaspokoić ciekawość dzięki wielkiemu wyciekowi z września. Na szczęście nie wpłynie on na produkcję gry.