Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2022, 16:25

Wreszcie mamy konkrety o GTA 6; Jason Schreier podał szczegóły

Jason Schreier zdradził wiele informacji o GTA 6. Wynika z nich, że najnowsza odsłona popularnego cyklu zabierze nas do Vice City, gdzie wcielimy się między innymi w kobietę.

Dziennikarz Jason Schreier ponownie przychodzi do nas z gorącymi wieściami na temat branży gier. W swoim najnowszym artykule opublikowanym w serwisie Bloomberg podzielił się rewelacjami na temat GTA VI oraz zmian w organizacji pracy w Rockstar Games. Wiedzę zaczerpnął z rozmów z ponad 20 anonimowymi osobami zatrudnionymi w owej firmie.

Nowe informacje o GTA 6

Schreier podał kilka informacji na temat Grand Theft Auto VI. Wśród nich znajdziemy konkrety o miejscu akcji czy dwóch grywalnych postaciach.

  1. Kodowa nazwa gry to Project Americas.
  2. W produkcji znajdzie się kobieca protagonistka. Będzie ona Latynoską. Oprócz niej przyjdzie nam zagrać również mężczyzną.
  3. Fabuła przedstawiona w tytule ma być inspirowana historią pary amerykańskich przestępców – Bonnie i Clyde’a. Dodatkowo w GTA 6 ma zabraknąć żartów z mniejszości, czyli elementu dość charakterystycznego dla całej serii.
  4. Akcja ma zostać osadzona w „fikcyjnej wersji Miami”, co powinno oznaczać, że GTA 6 zabierze nas do Vice City. Na początek otrzymamy tylko tę metropolię i okalające ją tereny, ale z czasem mapa ma zostać rozszerzona o kolejne miasta.
  5. Świat gry ponoć już na starcie będzie rozległy i zaoferuje więcej wnętrz budynków niż poprzednie odsłony serii.
  6. Produkcja tytułu mocno się wydłuża. Głównymi sprawcami tego stanu rzeczy są pandemia koronawirusa oraz zmiany w kulturze pracy panującej w firmie (szczegóły znajdziecie poniżej). Z tego względu osoby, z którymi rozmawiał Schreier, nie były w stanie mówić o dacie premiery, ale typowały, że GTA 6 ukaże się najpewniej nie wcześniej niż za dwa lata.

Zmiany w kulturze pracy w Rockstar

Oprócz rewelacji na temat GTA 6 Schreier zdradził również, że Rockstar Games przechodzi duże wewnętrze zmiany. Rozpoczęły się one w 2018 roku po fali oskarżeń o złe warunki pracy w studiu przy okazji premiery Red Dead Redemption 2.

  1. Z firmy zwolniono osoby, które według innych pracowników nadużywają swojej władzy.
  2. Zobowiązano się ograniczyć tzw. „crunch” (przymusową pracę po godzinach) oraz przenieść część pracowników zatrudnionych na kontraktach na pełen etat.
  3. Przyznano lepsze świadczenia zdrowotne oraz urlopowe.
  1. Rockstar Games – oficjalna strona
E3 2021