Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 20 marca 2019, 09:15

autor: Aquma

Darmowy weekend dla graczy powracających do World of Warcraft

Studio Blizzard Entertainment poinformowało, że gracze z nieaktywnym kontem WoW w najbliższy weekend będą mogli za darmo powrócić do Azeroth, by sprawdzić najnowsze rozszerzenia.

Nadarzy się okazja do powrotu do World of Warcraft. - Darmowy weekend dla graczy powracających do World of Warcraft - wiadomość - 2019-03-22
Nadarzy się okazja do powrotu do World of Warcraft.

WORLD OF WARCRAFT W SKRÓCIE:

  1. Producent: Blizzard Entertainment
  2. Wydawca: Blizzard Entertainment
  3. Polski wydawca: CDP
  4. Gatunek: MMO
  5. Platformy: PC
  6. Data premiery: 23 listopada 2004 roku

Jeśli graliście kiedyś w World of Warcraft i ciekawi Was, jak od tego czasu zmieniło się Azeroth, mamy dobre wieści – w najbliższy weekend (21-25 marca) firma Blizzard Entertainment otworzy serwery gry dla wszystkich graczy powracających do kultowego MMO. Wystarczy ściągnąć klienta Battle.net, pobrać grę i zalogować się na swoje konto.

Na czas weekendu wszyscy weterani otrzymają darmowy dostęp do większości zawartości – z dodatkiem Legion włącznie. Pojawi się też możliwość wypróbowania najnowszego rozszerzenia Battle for Azeroth, jednak w tym przypadku trial będzie ograniczony czasowo do trzech godzin (przy czym limit przysługuje z osobna każdej postaci – do maksymalnie 12 bohaterów).

World of Warcraft przeszło bardzo duże zmiany od swojej premiery w 2004 roku. W grze pojawiło się kilka dodatkowych klas (Mnich, Death Knight, Demon Hunter) oraz ras (m.in. Gobliny, Worgeni czy Krwawe Elfy), a także bardzo dużo nowej zawartości – dosłownie całe kontynenty, wymiary, a nawet alternatywny wszechświat, w którym historia potoczyła się inaczej niż w Azeroth, które znamy. Bardzo duże zmiany dotknęły również rozgrywkę i rządzącą nią mechanikę (przy czym – jak to zwykle bywa w takich sytuacjach – niektórzy gracze chwalą sobie modyfikacje, a inni są zdania, że „wszyćko drzewiej było lepiej”).

Warto odnotować, że do 31 marca tego roku Battle for Azeroth jest objęte przeceną w sklepie Blizzarda. Osoby, którym zabawa przypadnie do gustu, będą mogły kontynuować grę wydając nieco mniej pieniędzy – konkretniej 29,99 euro, czyli około 128 złotych. Oczywiście, konieczne będzie także opłacenie subskrypcji (jej koszt nie uległ zmianie – nadal jest to około 56 zł miesięcznie w przeliczeniu z euro, przy czym oferta jest korzystniejsza w przypadku opcji trzy- lub sześciomiesięcznej).

  1. Blizzard Entertainment – strona oficjalna