Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 19 marca 2019, 22:10

autor: Vergil

Netflix bez darmowego okresu próbnego

Po zaproponowaniu polskim użytkownikom droższego cennika abonamentowego platforma Netflix przeprowadza kolejne testy. Tym razem firma zrezygnowała z bezpłatnego okresu próbnego na naszym rynku.

Nie mamy najlepszych wieści dla tych z Was, którzy dopiero planują bliżej zapoznać się z serwisem Netflix. W ramach testu platforma usunęła bowiem ze swojej polskiej oferty bezpłatny miesiąc próbny, z którego dotychczas mogli korzystać nowi użytkownicy. Jak tłumaczy biuro prasowe polskiego oddziału firmy w wiadomości przesłanej serwisowi Nflix.pl, ma to jej pozwolić „lepiej zrozumieć wartość platformy Netflix dla użytkowników”. Należy jednak zaznaczyć, że w dalszej treści komunikatu pada stwierdzenie, iż owe zmiany mają jedynie próbny charakter i bynajmniej nie muszą być wprowadzone na stałe.

Netfliksa nie wypróbujemy już za darmo – przynajmniej na razie. - Netflix bez darmowego okresu próbnego - wiadomość - 2019-03-20
Netfliksa nie wypróbujemy już za darmo – przynajmniej na razie.

Warto odnotować, że stosowną informację zawarto również w Centrum pomocy na stronie internetowej platformy. Jak można tam wyczytać, obecnie każdy, kto zakłada nowe konto, musi już na wstępie wybrać jeden z trzech planów zróżnicowanych pod kątem jakości obrazu, liczby ekranów do jednoczesnego oglądania, a przede wszystkim – ceny. Co ciekawe, choć na początku marca firma rozpoczęła testy nowego (droższego) cennika, obecnie słuch po nim zaginął, a przy poszczególnych planach widnieją kwoty sprzed podwyżki.

W tym momencie nie pozostaje nic innego, jak przypomnieć, że polski rząd planuje opodatkować serwisy streamingowe. Śmiało można gdybać, że jeśli stosowna ustawa wejdzie w życie, firmy takie jak Netflix, Spotify czy choćby HBO Go z pewnością spróbują „odbić” sobie straty poniesione z tego tytułu, podnosząc ceny świadczonych przez siebie usług.

  1. Oficjalna polska strona internetowa platformy Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.