Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2012, 14:03

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Darmowy multiplayer z Killzone 3 już w przyszłym tygodniu

Przedstawiciele firmy Sony poinformowali, że tryb multiplayer z gry Killzone 3 zostanie udostępniony w modelu free to play. Bezpłatna wersja wieloosobowego komponentu tytułu autorstwa zespołu Guerrilla Games zostanie upubliczniona w przyszłym tygodniu.

Darmowy multiplayer z Killzone 3 już w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

Firma Sony w ostatnim odcinku Blogcastu ogłosiła, że tryb multiplayer z gry Killzone 3 zostanie udostępniony w modelu free to play. Do publikacji dojdzie w przyszłym tygodniu. Oznacza to, że użytkownicy PlayStation 3 będą mogli pobrać wieloosobowy komponent gry autorstwa zespołu Guerrilla Games bez opłat z PlayStation Network.

Jak zwykle w takich sytuacjach bywa – jest pewien haczyk. Darmowy multiplayer będzie zawierać wszystkie udostępnione dotychczas mapy, ale poziom, który mogą osiągnąć użytkownicy bezpłatnej wersji, zostanie ograniczony. Takie rozwiązanie oznacza, że niektóre bronie i umiejętności będą poza zasięgiem graczy. Oczywiście pojawi się możliwość odblokowania wyższych poziomów, jednak trzeba będzie za to zapłacić 14,99 dolarów (około 47 złotych). Ta jednorazowa opłata pozwoli na dalszy (i nieskrępowany) rozwój postaci.

Aktualnie oferta została potwierdzona dla graczy z USA, którzy zagrają w darmowy tryb multiplayer w przyszły wtorek. Europejczycy najprawdopodobniej otrzymają możliwość bezpłatnego wypróbowania wieloosobowej rozgrywki w Killzone 3 dzień później, jednak w dalszym ciągu czekamy na potwierdzenie tej informacji ze strony Sony Computer Entertainment Europe. Trzeba przyznać, że pomysł jest interesujący i może zwiększyć zainteresowanie grą autorstwa zespołu Guerrilla Games.

Killzone 3 jest ekskluzywnym tytułem na konsolę PlayStation 3. To trzecia odsłona serii strzelanek pierwszoosobowych, w której walczymy z rasą Helghastów. Produkcja została przygotowana przez holenderskie studio Guerrilla Games.