Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2010, 17:46

Darmowy europejski Lord of the Rings Online ruszy w przyszłym tygodniu

Amerykanie już od dłuższego czasu mogą się cieszyć darmowym The Lord of the Rings Online. Studio Turbine ujawniło właśnie kiedy do zabawy dołączyć będą mogli gracze z Europy.

Amerykanie już od dłuższego czasu mogą się cieszyć darmowym The Lord of the Rings Online. Studio Turbine ujawniło właśnie kiedy do zabawy dołączyć będą mogli gracze z Europy.

Darmowy europejski Lord of the Rings Online ruszy w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

Darmowa europejska wersja osadzonej w świecie stworzonym przez J. R. R. Tolkiena gry MMO ruszy już 2 listopada tego roku. Dotychczasowe obowiązkowe abonamenty zostaną zastąpione trzema poziomami członkowskimi. Pierwszym z nich będzie tzw. Free (czyli Darmowy), który zapewni nam dostęp jedynie do części zawartości tego tytułu. Drugi poziom nazwany został Premium i uzyskamy go dokonując zakupów w wirtualnym sklepiku. Ostatni poziom to tzw. VIP i otrzymają go osoby, które wciąż opłacać będą abonament.

We wspomnianym sklepiku za walutę posłużą Punkty Turbine. Abonenci co miesiąc otrzymywać mają określoną ich pulę, podczas gdy reszta będzie musiała nabyć je za prawdziwe pieniądze. Oferta dostępnych produktów ma być całkiem szeroka i obejmie m.in. tysiące przedmiotów, dodatkowe sloty na postacie, nowe opcje modyfikacji wyglądu naszego bohatera, jak również zestawy przygód.

Aktualizacja wprowadzająca system darmowy doda też sporo nowych elementów. Pojawi się m.in. funkcja Szuflady, pozwalająca przechowywać więcej ozdobnych przedmiotów. Ulepszeniu ulegnie też system tworzenia postaci oraz układ i wygląd starych lochów. Najciekawiej zapowiada się jednak rozbudowanie gry o kolejny rozdział sagi zatytułowany Ride of the Grey Company. W nim dołączymy do zrzeszonych w Szarej Kompani elfów z Rivendell i razem wyruszymy do nowej krainy zwanej Enedwaith. Ponadto gracze będą mogli wziąć udział w odbywającym się niedaleko Bree festiwalu, na którym hobbici świętują udane zbiory.