Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2010, 15:54

autor: Olek

Afterfall: Chernobyl 2011 za mniej niż 10 mln zł

Kilka dni temu informowaliśmy o nowym projekcie firmy Nicolas Games związanym z powstającym filmem Patryka Vegi Czarnobyl 2011. Kilka szczegółów dotyczących tego przedsięwzięcia ujawnił Tomasz Majka, prezes katowickiego studia deweloperskiego w wywiadzie dla stacji telewizyjnej TVNCNBC.

Kilka dni temu informowaliśmy o nowym projekcie firmy Nicolas Games związanym z powstającym filmem Patryka Vegi Chernobyl 2011. Kilka szczegółów dotyczących tego przedsięwzięcia ujawnił Tomasz Majka, prezes katowickiego studia deweloperskiego w wywiadzie dla stacji telewizyjnej TVNCNBC.

Nowa gra nosi roboczy tytuł Afterfall: Chernobyl 2011, a jejprodukcja ruszy dosłownie za kilka dni. Najpierw do dzieła przystąpią scenarzyści z firmy East Pictures pod wodzą Patryka Vegi. W tym czasie Nicolas Games kończyć będzie prace nad Afterfall: InSanity. Tomasz Majka zakłada, że dzięki temu uda się płynnie przejść od jednego do drugiego projektu.

Budżet Afterfall: Chernobyl 2011 wynosi poniżej 10 mln złotych. W porównaniu do Call of Juarez: Więzy Krwi wrocławskiego Techlandu albo Wiedźmin 2: Zabójcy Królów warszawskiego CD Projekt RED nie są to duże środki, ale katowicki deweloper przekonuje, że w efekcie prac nad kosztującym poniżej 10 mln zł Afterfall: InSanity ma już wystarczająco dużo doświadczenia i materiałów, by za te same pieniądze zrobić grę z jeszcze większym rozmachem i to w technologii 3D.

Afterfall: Chernobyl 2011 nie będzie bezpośrednią kalką historii przedstawionej w filmie. Gra, która powstaje w koprodukcji Nicolas Games i East Pictures, wzbogaci kinową fabułę o zupełnie nowe wątki.

Afterfall: Chernobyl 2011 za mniej niż 10 mln zł - ilustracja #1

W wywiadzie dla TVNCNBC Tomasz Majka wyjawił także plany biznesowe firmy związane z InSanity. Prezes Nicolas Games jest przekonany, że w ciągu dwóch lat od premiery grę kupi milion graczy.

- Dobra gra na świecie w takim nakładzie się sprzedaje. To nie są mrzonki czy jakieś bardzo wygórowane plany. To jest absolutnie realistyczna prognoza.

Deweloper celuje przede wszystkim w rynki: polski, rosyjski, niemiecki, brytyjski i amerykański. Na zachodzie pecetowa wersja Afterfall: InSanity będzie kosztować 39,90 euro i odpowiednio 39,90 dolara w Stanach Zjednoczonych. Wersje przeznaczone na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 mają być droższe o 10 euro/10 dolarów.

- Renotwność projektu będzie bardzo duża i już w tej chwili możemy powiedzieć, że jeżeli plany sprzedaży się zrealizują, to wielokrotność poniesionych kosztów zostanie zainkasowana przez twórców – podkreśla Tomasz Majka.

Premiera Afterfall: InSanity wyznaczona została na I kwartał przyszłego roku.