Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2021, 13:55

Darmowy Elyon tydzień po premierze - bugi i problemy z serwerami

Minęło kilka dni od premiery darmowego Elyon i na Steamie pojawiło się sporo opinii graczy. Niestety są one mocno podzielone.

W SKRÓCIE:
  • Na Steamie pojawiło się sporo recenzji gry Elyon.
  • Nowe MMO twórców TERA zebrało mieszane opinie.
  • Większość graczy narzeka na stan techniczny produkcji.

Choć New World zawładnęło umysłami fanów MMO na całym świecie, to nie jest jedyną gra tego typu, jaka zadebiutowała na rynku w ostatnim czasie. 19 października swoją premierę miał Elyon, czyli darmowa produkcja koreańskiego studia Bluehole Studio, Inc., które odpowiadało między innymi za popularne TERA. Niestety wiemy już, że podzieliła ona graczy.

Aktualnie na Steamie tytuł zbiera mieszane opinie użytkowników. Tylko 50% z nich jest pozytywnych. Na niechęć graczy wpłynął w głównej mierze stan techniczny produkcji. Większość z nich narzeka bowiem na problemy z serwerami, ciągłe lagi oraz bugi, które nie pozwalają cieszyć się rozgrywką. Oberwało się także samej konstrukcji gry. Dla wielu osób jest ona jedynie klonem Black Desert Online, który nie oferuje niczego nowego.

Niektórzy gracze zaczęli więc wieszczyć grze rychły spadek popularności. Jak na razie trzyma się ona na stałym poziomie, choć trzeba przyznać, że nie jest zbyt wysoka. W szczytowym momencie w grze bawiło się ponad 15 tysięcy osób jednocześnie. Codziennie w godzinach wieczornych tytuł zbiera wokół siebie właśnie mniej więcej tylu użytkowników. Na razie nie ma więc mowy o nagłym spadku ich aktywności.

Pozostaje jednak zadać pytanie, jak długo gracze tolerować będą ciągłe problemy z serwerami. Kolejne narzekania ich dotyczące napływają bowiem każdego dnia.