Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2016, 11:38

autor: Movis

Darmowy Assassin's Creed III już dostępny

Choć lekko spóźniony, Ubisoft zapewnia graczom mikołajkowy prezent. Assassin's Creed III – ostatni podarek od firmy z okazji jej 30. urodzin – można pobrać z serwisu Uplay.

Podobnie jak zbliżający się ku zakończeniu rok, także i świętowanie trzydziestej rocznicy istnienia Ubisoftu powoli dobiega końca. W ostatnich miesiącach francuski gigant zapewnił fanom ogrom gier ze swojej stajni, od zamierzchłego już okresu wakacyjnego udostepniając kolejno: Prince of Persia: Piaski Czasu, Tom Clancy’s Splinter Cell, Rayman Origins, The Crew, Beyond Good & Evil i Far Cry 3: Blood Dragon. W ramach opóźnionego prezentu mikołajkowego spodziewany był Assassin's Creed III. Gra jest już dostępna i można ją ściągnąć bezpośrednio z aplikacji Uplay lub pod tym linkiem (w chwili pisania tej wiadomości strona działa dość niespójnie – kwestia dużego zainteresowania). Dodatkowo francuski producent udostępnił grudniowy kalendarz adwentowy, w którym możemy się spodziewać codziennych, malutkich podarków.

Lokacje w grze to nie tylko lasy i małe osady, ale też większe miasta. - Darmowy Assassin's Creed III już dostępny - wiadomość - 2016-12-07
Lokacje w grze to nie tylko lasy i małe osady, ale też większe miasta.

W Assassin's Creed III, podobnie jak obecnie za oknami, pogoda potrafi być dość biała. Podczas rozgrywki przenosimy się na amerykańską ziemię, gdzie jako indiański asasyn Connor Kenway wpłyniemy na przebieg amerykańskiej wojny o niepodległość. W klasycznym dla serii stylu będziemy skakać po dachach, po cichu rozprawiać się z angielskimi „czerwonymi płaszczami” i zakończymy żywot paru rozpoznawalnych figur z tego okresu historii. Pochodzenie bohatera wpłynęło też na preferowane przez niego narzędzia mordu, wśród których znajdziemy m.in. łuk oraz tomahawki. Ciekawym dodatkiem są też bitwy toczone na pełnym morzu.

Sama gra określana jest często jako nierówna – dla niektórych tytuł „wieje nieco nudą”, a główna ścieżka fabularna ma zarówno swoich zwolenników, jak i gorliwych oponentów. Nasz recenzent skarżył się też na techniczne błędy oraz słabe zakończenie przygody. Mimo wszystko, ocenił jednak produkcję na mocne 8.5/10. Pomimo możliwych niedociągnięć, trudno jest jednak odmówić cenie 0 zł, a każdy może grę pobrać i wyrobić sobie zdanie samemu. Promocja najprawdopodobniej będzie trwała przez ok. miesiąc, jeśli brać pod uwagę poprzednie etapy wydarzenia.