Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2020, 10:31

Darmowe Rocket League hitem. Nowy rekord aktywności

Przesiadka na model darmowy z mikropłatnościami mocno przysłużyła się Rocket League. Po raz pierwszy gra przekroczyła pułap miliona osób bawiących się jednoczesnie.

Darmowe Rocket League hitem. Nowy rekord aktywności - ilustracja #1
Rocket League wzniosło się na nowe wyżyny popularności.

Przedwczoraj gra Rocket League została przestawiona na model free-to-play. Wiemy już, że ruch ten okazał się wielkim sukcesem. Fan o ksywce MatiBlaster wrzucił zdjęcie ekranu, które pokazuje, że w pewnym momencie wczorajszego dnia w produkcję bawiło się ponad milion graczy jednocześnie. Potem podobnym wynikiem pochwalił się deweloper Corey Davis, a jeden z francuskich użytkowników pokazał nawet 1,1 mln.

To pierwszy raz w historii, gdy Rocket League udało się przekroczyć pułap miliona osób bawiących się jednocześnie. Kilka miesięcy temu tytuł mógł liczyć na rekordy aktywności na poziomie 500 tys. graczy. Przestawienie gry na free-to-play mocno przysłużyło się więc popularności tej produkcji. Taki jest zazwyczaj efekt zmiany modelu na darmowy z mikropłatnościami, ale w tym wypadku i tak jest to imponujące osiągnięcie. Rocket League to bowiem prawdziwy hit, w który do lipca tego roku zagrało 75 mln osób, a mimo to dopiero przesiadka na F2P pozwoliła tytułowi przekroczyć barierę miliona graczy jednocześnie.

Przypomnijmy, że Rocket League dostępne jest w modelu free-to-play na wszystkich platformach sprzętowych, czyli na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Wydanie pecetowe dostępne jest tylko w Epic Games Store. Gra została usunięta ze Steama (z powodu wykupienia dewelopera przez firmę Epic Games), ale osoby, które pobrały ją wcześniej będą mogły kontynuować zabawę i otrzymają wszystkie aktualizacje.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Rocket League w Epic Games Store
  3. Recenzja gry Rocket League - piłka nożna na dopalaczu
  4. Rocket League - poradnik do gry